четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / 2IP, Спідтест (speedtest), Перевірити швидкість інтернету, дізнатись свій IP адрес комп’ютера або сайту, перевірити порт і багато іншого онлайн

2IP, Спідтест (speedtest), Перевірити швидкість інтернету, дізнатись свій IP адрес комп’ютера або сайту, перевірити порт і багато іншого онлайнДоброго дня. Сьогодні я хочу навести приклади безкоштовних онлайн сервісів, які дозволяють виміряти швидкість вашого інтернет з’єднання, дізнатися мій або ваш IP адрес, з якого ви виходите в мережу, визначити ваше місце розташування, перевірити сайт або файл на вірус, дізнатися чи відритий потрібний порт у вас на комп’ютері та багато іншого.
1
Найвідомішими з подібних сервісів є Спідтест (speedtest.net) і універсальний онлайн сервіс 2IP (2ip.ru), який окрім швидкості з’єднання і IP адреси вміє робити багато різних речей, аж до анонімного (anonim) серфінгу по інтернету. Давайте розглянемо все по порядку.

Спідтест (speedtest.net) – Перевірити швидкість інтернету і дізнатися свій IP

Найпопулярніший онлайн сервіс з тестування швидкості інтернету носить горду назву Спідтест (від слова speed – швидкість).
Випробувати в дії Speedtest ви можете, перейшовши на сайт speedtest.net і натиснувши кнопку «BEGIN TEST».
І у результаті ви дізнаєтеся вхідні та вихідні швидкості свого інтернет з’єднання.

Я познайомився зі спідтестом відразу, як тільки підключив свій перший безлімітний тариф, бо хотілося перевірити – чи не обманює мене мій новий провайдер з приводу швидкості наданого каналу. Це вже потім мене зацікавили більш розширені можливості онлайн сервісу 2ip та інших подібних йому, про які мова піде в продовженні цієї публікації.

Для активації тесту швидкості достатньо буде натиснути на кнопку «Почати перевірку». Хоча, ви можете попередньо вибрати на карті географічне місце розташування сервера, з якого здійснюватиметься перевірка швидкості з’єднання. Для зміни масштабу карти ліворуч передбачено відповідний повзунок:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_12h15m53s_004_

Перевірка швидкості інтернету в спідтесті відбувається дуже наочно (відображається перекачування даних між вибраним містом і вашим комп’ютером) і очікування результату не викликає негативних емоцій:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_12h19m16s_005_

 

У цей час вам показують анімацію завантаження або вивантаження даних з вашого комп’ютера, а так же графік і спідометр з показником поточну швидкість закачки і віддачі. Через півхвилини буде сформовано остаточний результат вимірювань, який включатиме пінг, вхідну і вихідну швидкість інтернет з’єднання, а так само місце розташування визначене за IP адресою мого комп’ютера (або роутера).

Якщо вам потрібно буде опублікувати отриманий результат перевірки швидкості інтернету, наприклад, на форумі, то по закінченні спідтеста достатньо буде натиснути на кнопку «SHARE THIS RESULT», щоб отримати можливість скопіювати код вставки:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_12h23m31s_006_

2IP – як дізнатися IP адреса комп’ютера і сайту онлайн, вимірювання швидкості інтернету, перевірка портів і використання anonim

З сервісом 2ip я знайомий досить давно, але в той час, коли тільки починав ним користуватися, мене мало цікавили можливості даного сервісу, які могли б знадобитися вебмайстрам. А може бути раніше цих можливостей там і не було. Нещодавно дизайн цього сайту кардинально помінявся в кращу сторону.

При заході на головну сторінку 2ip ви відразу ж отримаєте можливість дізнатися свою IP адресу:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_12h31m01s_007_

 

Крім цього вам пропонують провести ряд тестів, які доступні на однойменній вкладці головної сторінки.

Ви можете, наприклад, виміряти швидкість свого інтернет з’єднання в 2IP. Перед початком тестування вимкніть усі закачування, закрийте вкладки в ваших браузерах, після чого можете заповнити поля із заявленою інтернет провайдером швидкістю скачування і віддачі, а можете просто забити на це і натиснути на кнопку «Тестувати»:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h22m40s_010_

Як бачите, мій інтернет надає досить-несиметричний канал, коли швидкість завантаження багаторазово перевершує, швидкість віддачі. Однак, одноразове вимірювання, швидше за все, не дасть достовірний результат, тому ви можете перейти на вкладку вимірювання середньої швидкості інтернету і, задавши там інтервал і частоту проведення замірів, отримати через деякий час на вказаний мейл повний звіт:
Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h25m59s_011_

 

На час проведення заміру потрібно буде не вимикати комп’ютер і бажано нічого не качати і не дивитися онлайн відео. На цей час найкраще буде взагалі відійти від комп’ютера, щоб не знижувати точність вимірювань. Однак, ви вільні будете в будь-який момент зупинити тест натисканням відповідної кнопки в новому вікні браузера:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h26m23s_012_Не закрывайте окно - Google Chrome

 

Так само в онлайн сервісі 2IP досить просто можна дізнатися IP адреса сайту (не важливо – свого або чужого):

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h28m48s_013_

 

Якщо вам цікава більш детальна інформація, яку можна отримати з доменного імені або ж IP адреси сайту, то перейдіть на відповідну вкладку з лівої колонки тестів і запустіть перевірку:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h33m13s_015_

 

Там буде надана зведена інформація про географічне місцезнаходження сайту, його адресу, а так само інша інформація, взята з Whois домену.

Взагалі, можна було б обійтися і без онлайн сервісів. Наприклад, під Віндовс буде достатньо натиснути на клавіатурі Window + R, набрати у вікні, три літери: cmd і натиснути ОК, після чого пропінгувати сайт (набрати ping пробіл codice.in.ua і натиснути Enter). У результаті буде показаний IP адресу мого (вашого) сайту , ну і значення пінгу, звичайно ж:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h37m49s_016_C--Windows-system32-cmd-exe

 

Так само мені здалося цікавою перевірка порту в 2IP на предмет його відкритості. Для цього достатньо лише вказати номер порту для перевірки, після чого можна буде ознайомитися з вердиктом:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h41m34s_017_

 

Серед наявних в 2IP.RU сервісів мені здався корисним Анонимайзер (anonim). Він дозволяє зайти на будь-який вказаний у формі сайт анонімно і при цьому навіть можна буде вибрати країну, яка визначиться при вашому анонімному заходженні:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h44m59s_018_

 

Режим Anonim можна використовувати в тих випадках, якщо IP адреса вашого комп’ютера модератори форуму або якого-небудь іншого сайту внесли в чорний список. Ну, або у випадку, коли ви не хочете, щоб за вашим відвідуванням залишалися якісь хвости. У браузерах в цьому випадку найкраще буде використовувати приватний режим (наприклад, Приватні вкладки в Опері або Інкогніто в хром ).

Але для вебмастера , напевно, більш цікавими здадуться можливості сервісу 2ip з отримання певної інформації по потрібних вам сайту. Для цих цілей призначений ряд тестів, виділений на наступному скріншоті:

Ashampoo_Snap_2013.10.06_13h54m21s_019_

Наприклад, можна ініціювати перевірку вашого або чужого сайту на віруси , відкривши відповідну вкладку в лівій колонці з тестами, що досить актуально останнім часом.

У 2 IP можна перевірити на віруси не тільки сайти, але й наявні на вашому комп’ютері підозрілі файли – для цього потрібно буде перейти на вкладку ” Перевірка файлів на віруси ».

Особливо мені сподобався тест з визначення движка (CMS) цікавить вас сайту , який доступний на сторінці Система управління сайтом (CMS) . Для кількох сайтів, движки яких я заздалегідь знав, даний тест визначив все правильно. Іноді, так само буває цікаво швидко дізнатися відвідуваність якого сайту . Для цього можна скористатися тестом під назвою Відвідуваність сайту .

Так само цікавою мені здалася опція, що дозволяє визначити « Сайти на одному IP ». Якщо ваш ресурс знаходиться на звичайному віртуальному хостингу (а не на VPS з виділеним IP ), то вельми цікаво буває дізнатися, що саме за сусіди ділять з вами один і той же сервер, тому рекомендую вибирати хостинг недорого. Якщо сусіди погані, то і ставлення пошуку може бути відповідне.

Звичайно ж, є безліч сервісів, які пропонують аналогічні можливості, але, як правило, ці сервіси зарубіжні. А тут дуже навіть гідний сайт вітчизняного розливу, який володіє всім необхідним функціоналом.Автор Володимир Гривінський2 коментарі

  1. как проверить швидкысть

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers