Головні новини
Ви тут: Головна / Двигунці / Wordpress / 5 нових плагінів для автоматичного резервного копіювання WordPress

5 нових плагінів для автоматичного резервного копіювання WordPressПро WordPress і все що з ним пов’язано пишу рідко, але сподіваюся, що влучно. Час від часу віддаю належне цьому популярному двигунцю блогів. WordPress використовується мільйонами сайтів, є системою з відкритим вихідним кодом, дуже гнучка у налаштуваннях і постійно розширяє свій функціонал за допомогою величезної кількості плагінів.
Однією з потреб будь-якого сайту або блогу є створення резервних копій баз даних і всіх файлів сайту. Буде дуже класно, якщо ці копії будуть створюватися автоматично і відправлятися в надійне місце, будь то комп’ютер користувача, FTP-сервер, або електронну поштову скриньку, і нарешті, десяток хмарних сховищ Dropbox, SkyDrive, Google Drive та інші.
Для створення резервних копій бази даних свого блогу я використовував різні плагіни, до цього дня у мене не виникає жодних нарікань до перевіреного BackUpWordPress, зі своїм завданням цей плагін справляється на всі 100%. Але і WordPress хороший тим, що навколо нього постійно якась двіжуха, кожен день знаходиш і відкриваєш щось нове. Одного разу я захотів знайти інші, прості, але в теж час ефективні інструменти, для створення резервних копій блогу з подальшою передачею їх в одне з хмарних сховищ на повному автоматі. Після нетривалих пошуків і побіжного тестування роботи плагінів, у мене намалювалася своєрідна добірка інструментів, на які хотілося б звернути вашу увагу.
Всі плагіни згадані в статті, припускають періодичне резервне копіювання даних сайту/блогу, яке ініціює сам блогер або власник сайту.

PressBackup

auto-backups
PressBackup це найпростіший, як запевняють розробники, плагін для автоматичного резервного копіювання вашого блогу/сайту WordPress. У деяких моментах з приводу простоти плагіна я з авторами все ж посперечався, але що стосується функціоналу і доступних налаштувань, тут все в повному порядку. Для використання плагіна вам буде потрібно завести аккаунт в pressbackup.com, що і буде запропоновано при активації плагіна, в цьому я і розглядаю деяку незручність, хоча реєстрація ні до чого не зобов’язує, а всього лише надає в розпорядження користувача всі доступні інструменти сервісу і місце для зберігання копій. PressBackup дозволяє планувати резервне копіювання всього сайту в автоматичному режимі, а також виконання копіювання вручну, всякий раз, коли вам це буде потрібно. Після створення резервна копія може бути переміщена в одне із захищених сховищ за вашим вибором: E-mail, FTP-сервер, Pressbackup, Dropbox або Amazon S3. У наслідку Ви зможете легко відновлювати резервні копії, а також використовувати їх у разі переміщення блогу на інший хостинг/домен. Плагін досить свіжий, переведення на Українську або Російську поки немає, але розібратися з настройками інтуїтивно буде неважко.

WordPress Backup to Dropbox

auto-backups2

 

Назва плагіну говорить сама за себе, інструмент працює у зв’язці з Dropbox і дозволяє завантажувати створені резервні копії вашого сайту в це хмарне сховище файлів. Стандартна установка, досить гнучкі налаштування плагіна, за допомогою яких ви можете визначати список файлів і папок для резервування, встановити розклад створення копій і т.д. Плагін переведений на Російську а Украхїнського перекладу не знайшов, так що розібратися з настройками в адміністративній частині плагіну буде нескладно. Присутня можливість, за окрему плату, підключення додаткових функцій. З цією справою не розбирався, але ті кому воно дуже треба, при величезному бажанні і наявності зайвих «Бабосів», зможуть скористатися цією пропозицією.

BackWPup

Якщо вже вирішили установити просте і швидке створення резервних копій свого блогу/сайту, то варто придивитися, а найкраще спробувати в справі, саме цей плагін. BackWPup відмінний інструмент, для резервування всіх файлів вашого сайту і баз даних у будь-якому зручному для вас місці. Для зберігання копій плагін дозволяє використовувати такі сховища як: DropBox, Microsoft Azure, SugarSync, RackSpaceCloud, Google Storage, Amazon S3. Так само для зберігання ви можете вказати будь-яку папку на вашому сервері або завантажити упакований архів собі на комп’ютер, плагін підтримує безліч форматів зберігання даних: WP XML Export, tar.bz2, tar, zip, tar.bz. У плагіні присутня ще одна дуже корисна фішка – це оптимізація бази даних, за допомогою якої ви зможете оптимізувати таблиці вашої бази даних перед створенням резервних копій.

wp Time Machine

WP-Time-Machine-Archive-Your-Blog

Ще один відмінний інструмент для створення і збереження баз даних сайту на зовнішніх сховищах Dropbox, Amazon S3 або на FTP. Також за допомогою цього плагіна ви можете легко і швидко створити копію всіх файлів вашого сайту, і відправити їх на зберігання на будь-який з вищезазначених сервісів. Налаштування у плагіні стандартні, тобто вам потрібно тільки вибрати файли, папки або базу даних для резервування та місце куди будуть відправлені створені копії.

Google Drive for WordPress

auto-backups5

 

Віднедавна, а якщо бути точним з 24 квітня 2012 року, Google обзавівся своїм хмарним сховищем Google Drive і нам було б гріх не скористатися цим сервісом для зберігання своїх файлів, у тому числі резервних копій наших сайтів, допоможе нам спеціальний плагін Google Drive for WordPress. Дуже простий і в теж час досить функціональний плагін з мінімум налаштувань. Після встановлення плагіну, вам необхідно буде ввести облікові дані від облікового запису Google і вказати періодичність створення резервних копій, які можна створювати як вручну, тобто на вимогу, так і на повному автоматі. Плагін дозволяє зберігати базу даних, а також папки та файли всього сайту.

Підіб’ємо підсумки:

Всі способи резервного копіювання WordPress розглянуті в статті досить-прості у використанні і кожен цікавий по-своєму. Для себе я давно визначився, Ви ж вільні вибрати будь-який з цих інструментів, так само як і вибрати будь який хмарний сервіс, для зберігання резервних копій даних вашого сайту/блогу працюючого на Woprdpress.Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers