четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Бум альтернативних пошуковиків

Бум альтернативних пошуковиківЗ тих пір, як стало відомо, що США і Великобританія відстежують телефонні дзвінки та інтернет-комунікацію мільйонів людей, багато користувачів вирішили відвернутися від опинившихся в епіцентрі критики пошукових систем Google, Microsoft і Yahoo. Незважаючи на те, що інтернет-корпорації спростували повідомлення про надання доступу до своїх даних, альтернативні пошукові машини отримали несподіваний підйом інтересу до себе з боку відвідувачів.

«Я думаю, що люди намагаються знайти альтернативні засоби для захисту свого приватного життя», говорить Гебріел Вайнберг, засновник DuckDuckGo. Запущена в 2007 році пошукова машина не зберігає IP-адрес користувачів, не формує профілів користувачів. Те, що люди шукають в Інтернеті, є їх «особистим простором», зазначає Вайнберг. «Навіть трохи страшно, що пошукова машина може так багато знати про тебе».

Великі продавці іноді зберігають дані і профілі, щоб найкращим чином виводити рекламу або передавати інформацію третім особам. Американський уряд підтвердило той факт, що вони використовують отримані таким чином дані для боротьби з глобальним тероризмом.

За останні роки DuckDuckGo виріс лише незначно, однак з початку червня, коли були опубліковані перші повідомлення про програму стеження США, кількість відвідувачів пошуковика сильно піднялося. З початку року і по 20 червня було зареєстровано майже три мільйони пошукових запитів – удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Пошукова машина Ixquick, розташована в Данії і відома під назвою StartPage, також зареєструвала сильне зростання пошукових запитів.

«Люди прокидаються»

Представниця Ixquick, Кетрін Альбрехт, вважає, що викриття PRISM дійсно «розбудило людей». Раніше люди розуміли, як важливий захист приватної сфери в інтернеті, проте вони й не здогадувалися, як це може сильно вдарити по них. Компанія Ixquick, за власним визнанням, ніколи не передавала дані користувача “ніяким урядовим установам де у світі», і сама «безпосередньо не знаходиться в юрисдикції США».

Каліфорнійська пошукова машина Blekko дає можливість своїм користувачам задавати налаштування безпеки так, щоб їх дані не зберігалися. «Навіть якщо ти не злочинець, ти, можливо, шукаєш щось, про що не повинен знати твій міністр, твій начальник або твій супутник життя», говорить Грег Ліндал.

Незважаючи на це, пошукові машини, такі як DuckDuckGo, все одно здатні заробляти гроші: за допомогою ключових слів, але без зберігання профілів, як вважає Вайнберг. Якщо, наприклад, хтось шукав би слово «іпотека», то він отримав би рекламу банків. Гігантські корпорації, такі як Google, навпаки, зберігають історію відвіданих інтернет-сторінок користувачів, щоб потім показувати їм відповідну рекламу при зверненні до головній сторінці пошукової системи – так званий «ретаргетінг».

Денні Салліван зі спеціалізованого веб-сайту Search Engine Land вважає альтернативні пошукові машини досить цікавими, не думаючи, проте, що вони здатні змінити розподіл ролей на сформованому ринку. «Дуже мала ймовірність, що який-небудь інший гравець в найближчі 3-5 років зможе прийти на ринок і відняти у Google значну частку», сказав Салліван. Згідно з дослідженням comScore, Google з 13,3 млрд. пошукових запитів в місяць займає 66,5% американського ринку. Далі слід Microsoft з 3,5 млрд. і Yahoo з 2,4 млрд. запитів.

Крім того, можна здійснювати запити до Google без реєстрації в системі в якості користувача, «і отримувати досить непогані результати», говорить Салліван. Інакше було б, якби користувачеві обов’язково треба було б реєструватися: «Якщо Google має доступ до твого календарем і твоєї історії запитів, він може передбачати відповіді ще до того, як у тебе з’явився питання».Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers