четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Двигунці / Joomla / Компонент K2 Joomla для створення блогів, каталогів і порталів

Компонент K2 Joomla для створення блогів, каталогів і порталівСьогодні хочу звернути вашу увагу на такий цікавий компонент для Joomla, як K2. Якщо ви пам’ятаєте, то компоненти для Joomla, як правило, представляють із себе досить складний тип розширень з великим функціоналом і багатими можливостями з адміністрування.

k2

k2

Одним з найскладніших розширень такого типу можна вважати компонент інтернет магазину VirtueMart, на ньому також легко робити продвижение интернет магазина. Так от, компонент K2 досить близький за своєю складністю саме до VirtueMart, але зате представлені ним нові можливості вражають і варто витратити трохи часу, щоб з цими можливостями ознайомитися (хоча б у першому наближенні).

Можливості компонента K2 з організації контенту в Joomla

На офіційному сайті розробників K2 вас зустріне гасло, що свідчить, що K2 привносить в Joomla все краще з WordPress і Drupal. Ну що ж, думаю, що розробникам видніше, але компонент K2 дозволяє без особливих зусиль створювати на базі Joomla повнофункціональні каталоги, магазини, блоги, портали і т.п.

На демонстраційному сайті , що показує можливості компонента K2, ви можете побачити як даний компонент дозволяє організовувати і виводити контент в Joomla. Загалом-то, навіть відразу і не скажеш, що все це зроблено на Joomla. По-моєму, вражає. Взагалі я помітив, що компонент K2 для Joomla більше поширений в буржуазнеті а в РУнет і ЮАнет вони ніби незаслужено обійдені увагою.

Компонент К2 за своєю суттю є конструктором контенту, який після встановлення на Joomla перехоплює у неї управління організацією матеріалів і фактично надає власну панель управління в якості альтернативи адмінки Joomla, принаймні в тій її частині, що відповідає за формування контенту (K2 замінює собою вбудований в Joomla компонент com_content).

Отже, що ж уміє робити компонент K2 в плані організації контенту, чого не може робити вбудований в Joomla за замовчуванням компонент для роботи з матеріалами. Зазвичай самою головною відмінністю вважають можливість організації в K2 структури категорії необмеженої вкладеності, на відміну від стандартної дворівневої вкладеності матеріалів в Joomla (розділи і категорії) .

Але давайте спробуємо уявити всі можливості компонента K2, які він привносить в Joomla у вигляді списку:

 1. Необмежена вкладеність матеріалів у категоріях K2 (можете забути про розділи і каталоги, в які затиснута Joomla спочатку)
 2. У K2 інтегрована система коментування, яка при бажанні може бути захищена досить надійною капчею від Google (в Joomla спочатку системи коментування не передбачено, але, правда, можна встановити компонент JComments , який є кращою системою коментування для Joomla)
 3. До статей, написаним у K2 ви зможете додавати теги, аналогічні тим, що використовуються в WordPress (ви зможе використовувати досить хороший модуль “хмарка тегів”, приклад якого наведено на демо-сайті K2. Виводиться хмара тегів з K2 за допомогою спеціального модуля, який крім хмарки тегів може виводити на сторінки Joomla (сайту, блогу чи каталогу) хлібні крихти, архів матеріалів, календар у стилі блогу, список категорій (меню), вікно пошуку та інше.
 4. У компоненті K2 ви зможете при написанні статей або створенні категорії додавати до них зображення. Начебто нічого такого в цьому немає, бо в Joomla це теж можна робити, але різниця криється в уніфікації доюавляючих зображень, які будуть автоматично наводиться до стандартного розміру (дуже зручно при веденні авторських блогів користувачами вашого ресурсу).
 5. У шаблоні для кожної статті, написаної в адмінці компонента K2, буде передбачено місце для вставки галереї зображень. Причому, галерея додається до статті через K2 буквально в парою кліків – вам потрібно буде тільки вказати шлях до zip архіву з кількома зображеннями і вибрати варіант показу фотогалереї.В Joomla, звичайно ж, теж можна вставляти фотогалереї в статті, правда, для цього доведеться використовувати сторонні розширення (наприклад, плагін Phoca Gallery Plugin ), і все одно процес вставки галереї до статті буде на порядок складніше, ніж у випадку використання компонента K2.
 6. Точно так само як і у випадку фотогалерей, в шаблоні для статті, написаної за допомогою компонента K2, буде передбачено місце для відеоролика. Вставити відео в статтю через K2 можна буде буквально в один клік (наприклад, для вставки ролика з YouTube буде достатньо тільки ввести код ролика).
 7. Ще в K2 можна прикріплювати до статей файли для скачування знову ж таки в один клік при написанні або редагуванні матеріалів через панель управління компонента K2
 8. При написанні статті через адмінку компонента K2 у вас буде можливість вказувати або вибирати зі списку значення тих чи інших додаткових полів. Додаткові поля в K2 задаються і настроюються у відповідних розділах адмінки K2, а потім прив’язують до певної категорії матеріалів.Таким чином, при написанні статей ви зможете заповнювати додаткові поля, які можуть, наприклад, знадобитися при створенні каталогу в Joomla на базі компонента K2. Взагалі, все це дуже сильно нагадує створення картки товару в VirtueMart, що й не дивно, бо VirtueMart – це те ж каталог товарів.
 9. Так само в шаблоні статей компонента K2 передбачено місце для виведення кнопок соціальних мереж (зазвичай називається «Соціальний обмін»), що дуже зручно, бо вам не доведеться прикручувати кнопки соціальних мереж до сайту самостійно за допомогою сторонніх розширень або скриптів. Правда, кнопки соціальних мереж, що йдуть за замовчуванням з компонентом K2, орієнтовані на буржуанет  але з допомогою не хитрих маніпуляцій з кодом їх можна буде замінити на набір кнопок соціальних мереж РУнету і ЮАнету, наприклад, взятих все з того ж сервісу кнопок соціальних мереж рунету «Одна кнопка» .
 10. При використанні K2 в Joomla (і вашому на те бажанні) зареєстровані користувачі отримають можливості додавати свої статті, використовуючи для цього всі можливості K2 (вставка зображень, галерей, відео, файлів, прописування додаткових полів і т.д), модерувати коментарі (при модеруванні коментарів використовується AJAX), залишені до опублікованих ними статтями, а так само заповнювати сторінки своїх профілів.

Ну, загалом-то, напевно, це все, що може надати нам компонент K2 для розширення стандартних можливостей Joomla. Але навіть ці скромні можливості K2 здатні змінити зовнішній вигляд і функціонал вашого Joomla-сайту настільки, що його практично важко буде впізнати. Повторюся, що в буржуанеті компонент K2 неймовірно популярний, у всякому разі в порівнянні з рунетом і юанетом.

Установка компонента K2 на Joomla

Але давайте від теорії перейдемо безпосередньо до практики і подивимося де можна скачати компонент K2 і як встановити його на Joomla (самому безкоштовно створити свій сайт і заробити на ньому). Отже, для того, щоб завантажити компонент K2, вам потрібно на головній сторінці сайту розробників клацнути по великій кнопці «Download K2». Остання актуальна версія K2 на даний момент має номер v2.6.5.

Установка компонента K2 в Joomla нічим не відрізняється від типової установки. Вам потрібно буде в адмінці Joomla вибрати з верхнього меню «Розширення» – «Встановити / Видалити», в результаті чого відкриється вікно “Менеджер розширень» на вкладці «Встановити».

Для установки компонента, модулів і плагінів K2 вам потрібно буде в області «Завантажити файл пакета», натиснути кнопку «Огляд» і знайти на своєму комп’ютері файл K2_v2.6.5.zip . Потім тиснете на кнопку «Завантажити файл & Встановити” і через деякий час компонент K2, а так само кілька модулів і плагінів, необхідних йому в роботі, будуть встановлені на Joomla і ви побачите повідомлення про вдалу установку і повідомлення про встановлені розширення з комплекту K2.

Український переклад K2 для Joomla (локалізація)

Справа в тому, що у компонента, модулів і плагінів K2 дуже багато налаштувань (напевно, навіть більше, ніж у VirtueMart) і тому, якщо у вас не все гаразд з англійською (як, наприклад, у мене), то вам не поміщає отримати російський варіант K2 або іншими словами встановити в Joomla для K2 локалізацію.

Після установки і локалізації K2, зайшовши в адмінку Joomla (Панель управління), крім уже наявних там інструментів ви виявите трохи нижче велику кількість інструментів, які додав туди компонент K2. Отримати доступ до адмінки K2 так само можна вибравши з верхнього меню адмінки Joomla пункти «Компоненти» – «К2».

Про те, як працювати з компонентом K2, як імпортувати в нього статті з Joomla, як створювати ієрархічну структуру категорій, як додавати статті з фотогалереями, відеороликами, додатковими полями і прикріпленими файлами, як налаштувати зовнішній вигляд категорій і статей у K2 з адмінки і з допомогою редагування файлу стилів цього компонента, а також про все інше ми поговоримо в наступних статтях рубрики  Joomla .

Удачі вам! До зустрічі на сторінках блогу codice.in.uaАвтор Володимир Гривінський2 коментарі

 1. Богдан

  Що ж означає тип додаткового поля “дані CSV”

  • Навіть і незнаю. якщо чесно ще це не використовував.
   CSV це формат екселю для збереження табличних даних які можна легко засунути в mysql базу

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers