четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Де перевірити орфографію і пунктуацію – безкоштовні онлайн сервіси, програми та платні послуги з перевірки правопису

Де перевірити орфографію і пунктуацію – безкоштовні онлайн сервіси, програми та платні послуги з перевірки правописуДоброго дня, шановні читачі мого блогу. Сьогодні я хочу поговорити про способи перевірки орфографії (і пунктуації) онлайн, стосовно як до текстів статей, які ви публікуєте на своєму сайті, так і до листування по електронній пошті, коментуванню в блогах, на форумах і будь-яких інших місцях. У мене проблема правопису російською мовою стоїть дуже гостро, а на рідній проблем уже менше але і тут трапляються помилки, бо тупуватий я в плані запам’ятовування правил граматики і того, де потрібно ставити кому, а де не потрібно.

Український Правопис

Ну, не дається мені правопис і все тут (а з технічними дисциплінами все навпаки).

Зараз це питання знову стоїть дуже гостро, бо граматично вірний виклад матеріалу дозволяє не викликати негативних емоцій у читачів, а пошуковим системам не буде потрібно при цьому знижувати мій ресурс в ранжуванні.

Інша справа, що звести до мінімуму кількість орфографічних помилок (а головне правильно розставити розділові знаки – пунктуація, хай їй грець). Для цього існує маса досить зручних онлайн інструментів, про які я сьогодні і хочу розповісти.

Можливо, що ви знаєте і використовуєте у своїй роботі щось більш просунуте в плані пошуку, знаходження та виправлення помилок правопису. Якщо використовуєте тоді поділитися вашими напрацюваннями в коментарях. Напевно, коли небудь з’явиться рішення здатне повноцінно виправляти помилки в пунктуації текстів українською мовою (поки що це тільки Орфо більш-менш вдається, який, до речі, інтегрований в MS Word).

Давайте почнемо розгляд з онлайн сервісів перевірки правопису. Напевно, правильним буде почати з подібного сервісу в Яндексі.

Насправді є цілих два онлайн сервіси для перевірки орфографії в Yandex:

 1. Перший спосіб полягає в тому, що ви можете встановити форму для перевірки орфографії на свій сайт за допомогою API Яндекс.Спеллера. Працювати ця перевірка буде на вашому сайті точно так само, як і на наведеній сторінці.Яндекс.СпеллерПоруч з формою будуть розташовані кнопки запуску і налаштування. Принцип пошуку помилок схожий на той, який використовується в Word. По натискання на кнопку «Перевірити текст» з’явиться спливаюче вікно з знайденою помилкою і пропозицією її виправити або пропустити:
  Яндекс.Спеллер початок перевірки
  Для установки цього скрипта перевірки правопису на свій сайт вам достатньо буде виконати нескладні інструкції з цієї сторінки. Це може стати в нагоді, наприклад, для форумів, якщо ви прикрутите цей скрипт до форми додавання відповіді – користувачі зможуть спочатку перевірити свій пост на помилки.
 2. Другий спосіб безкоштовно перевірити граматику вже написаних і опублікованих текстів, Яндекс надає в рамках свого сервісу для вебмайстрів. При цьому додавати свій сайт в Яндекс Вебмастер не потрібно.Особисто я використовую цей онлайн сервіс в якості останнього аналізу тексту на пропущені граматичні помилки відразу після того, як стаття опублікована. Фрагмент тексту вам вкласти в цю форму вже не вийде – треба вводити Url адреса вже опублікованої статті вашого сайту:
  Яндекс.Вебмайстер - Перевірка орфографії
  На мою думку цей другий сервіс від Яндекса некоректно працює з сайтами на українській мові, але до списку я все таки його вніс

Де ще можна перевірити правопис онлайн

Та, власне, багато де – всього і не перерахуєш. Я спробую розповісти в двох словах про найпопулярніші онлайн сервіси перевірки орфографії, граматики і правопису, ну, а ви в коментарях, можливо, приведете приклади тих, які знаєте ви.

Досить відома біржа копірайтингу під назвою Адвего має свій власний онлайн сервіс мультимовної перевірки орфографії:
Адвего Перевірка орфографії
Головною її особливістю є підтримка величезної кількість мов (включаючи Українську), а так само докладний аналіз тексту (кількість слів, символів, водність тексту і т.д.):

Адвего перевірений текст на правопис
Чи потрібно вам це – не знаю, але вже як є. Підводячи мишу до слова з помилкою ви зможете побачити правильний варіант його написання на думку Адвего.

Наступний онлайн сервіс DeepText дозволяє знайти всі орфографічні помилки у вставленому в його форму фрагмента тексту, а так само переглянути будь-які морфологічні форми цікавого для вас слова.
Знайдені в тексті помилки просто підкреслюються хвилястою лінією, як це роблять браузери, в яких є функція перевірки правопису.
PS. Української мови для перевірки не знайшов.

На сайті компанії Орфо теж є можливість вставити потрібний фрагмент тексту і побачити всі зроблені в ньому орфографічні помилки:
ОРФО перевірка орфографії
Підтримується не тільки Українська мова, але і ряд інших, а так само є деякі налаштування. Знайдені помилки орфографії будуть підкреслені і при натисканні по них правою кнопкою миші можна буде побачити правильні (з погляду Орфо) варіанти написання даного слова.

Платні і безкоштовні способи перевірки пунктуації

Перевірити ж пунктуацію набагато складніше або навіть практично неможливо. Звичайно ж, Word володіє деякими навичками пошуку пропущених ком, але він далеко не ідеальний. У ньому використовується модуль від ОРФО, який, до речі, можна буде придбати окремо за деякі гроші і отримати при цьому можливість перевірки орфографії та пунктуації і в інших програмах, які встановлені у вас на комп’ютері.

Є й безкоштовна програма під назвою Spell Checker (наприклад, мій улюблений Нотепад++ має плагін Spell Checker для аналізу орфографії російської мови). Задумка у авторів дуже хороша – перевірка на льоту і пошук орфографічних помилок у текстовому фрагменті, який ви будете вводити у вікні будь-якої програми.

І все ж хотілося б сказати з приводу перевірки пунктуації. Зрозуміло, що онлайн рішень для цього немає , бо дуже складно автоматизувати цю роботу. Тому можливо тільки залучення до аналізу правильності пунктуації (а заодно і граматики) людей. Причому робити це можна як платно, так і безкоштовно.

Спочатку про платному способі. В принципі, ви можете знайти на біржах копірайтингу або фрілансу грамотних людей, які візьмуться перевіряти ваші статті перед їх публікацією (ну, або будь-які інші текстові матеріали, в яких важливо не допускати багато граматичних помилок). Мені навіть як то раз дівчина сама написала на пошту і запропонувала свої послуги щодо виявлення помилок правопису (5грн за статтю).

Правда, тут є певний стриманий момент, бо ніхто не дасть вам гарантію, що під час перевірки ваша нова і унікальна стаття не буде опублікована на чиємусь то сайті (від плагіату ніхто не застрахований), а перед цим додана в Яндекс Вебмастер для закріплення на нею авторських прав.

Напевно, можна буде спробувати звернутися за перевіркою пунктуації та орфографії в спеціалізовані сервіси , де є хоч якісь примарні гарантії чесності. Наприклад, тут можна перевірити на грамотність не тільки правильність написання, але і чіткість викладу думок. Тобто там можливі два види послуг:

 1. Виправлення граматичних помилок (у тому числі і пунктуацію)
 2. Редагування стилістики і логічних схем при побудові фраз

Я ні в якому разі не рекомендую і вже тим більше не нав’язую вам використання саме цього онлайн сервісу, а просто констатую факт, що такі варіанти існують і у них, напевно, є своя клієнтура.

Інший спосіб, вже безкоштовно перевірити пунктуацію і орфографію за допомогою людського аналізу, полягає в установці на свій сайт скрипта під назвою Orphus. У цьому випадку читачі вашого ресурсу зможуть виділяти місця з помилками і за допомогою натискання на гарячі клавіші сповіщати вас про це. Мені не раз радили повісити Orphus, бо багато читачів помічають граматичні помилки і хотіли б мати можливість про це повідомляти в зручній формі.
Orphus

Поставити скрипт зовсім не складно і з цього приводу на сторінці розробника є докладна інструкція і навіть відеоурок (хоча дизайн їхній проект у мене викликає не дуже то позитивні емоції).Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers