Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Як я намагався заробити на нульових сайтах з тисячами сторінок в Sape

Як я намагався заробити на нульових сайтах з тисячами сторінок в SapeСьогодні я хочу написати пост про те, як я заробив чверть мільйона копійок, монетизуючи нульовий сателіт з кількома десятками тисяч сторінок в біржі Sape. Але потім вирішив зробити звичайну статтю, що описує мій власний досвід заробітку. Отже …

Як і скільки можна заробити на нульовому сайті в Sape

Про самій біржі я дізнався ще десь у 2009-2010, поряд з одним з її конкурентів, який нині практично пропав у небутті. Спочатку я створив сайт на платформі Ucoz. Потім на форумах я прочитав що це не дуже гарна платформа для створення сайтів. Тим не менш, перша невдача мене не зупинила. У 2011 році серія експериментів дозволила мені надійно закріпитися в автоматичній продажі посилань. Незважаючи на песимістичні прогнози, пасивний дохід і донині тече в кишеню дзвінким струмочком. Так от. Про один з таких експериментів сьогодні і піде мова.

Влітку 2011 у мене вже було достатньо знань, щоб мати хоча б поверхневе уявлення про схему продажу посилань в Sape. Враховуючи попередній досвід, я почав з розрахунків. Як у будь-якого новачка, картина виходила казкова:

Припустимо, у нас є сайт з 1000 проіндексованих в пошукових системах сторінок. Засунемо його в Сапу. Будемо продавати з кожної сторінки по 1 посиланню. Середня ціна на посилання – 1 рубль. Припустимо, що розкуплять 50%, тобто: 500 сторінок множимо на 1 рубль і отримуємо 500 рублів на місяць. Робимо 10 сайтів, отримуємо вже 5 000 рублів на місяць. Додаємо по 10 000 сторінок на кожен і маємо щомісяця 50 000. Ну а якщо їм ще тематичний індекс цитування (тІЦ) наростити разом з Google PageRank (PR), то про фінансові проблеми можна буде забути до кінця своїх днів!

Сказано – зроблено! Ось тільки створювати 100 000 сторінок вручну не хотілося. Тому я домовився з одним своїм хорошим другом-програмістом (зараз він пішов у нішу розробки ігор), якого знав ще зі школи, пообіцявши йому відсоток з прибутку. Залишилася лише одна заковика – контент. Де взяти, як мінімум, 100 000 000 символів унікального тексту? З розрахунку: 100 000 сторінок по 1 000 знаків. Мозговий штурм затягнувся на тиждень або два. У результаті ми знайшли практично необмежену кількість більш-менш унікального контенту – субтитри до фільмів. Мало того, що їх і так вже було вище даху, так вони ще й поповнювалися щодня.

Викачували за допомогою самописного софта з одного з популярних сайтів. Довелося повозитися з з’єднанням, так як нас постійно намагалися відключити від годівниці. Але руки у одного ростуть з правильного місця, тому через певний час субтитри були у нас. Для обробки і заливки на WordPress теж знадобився самописний софт. Крім того, модифікували пару плагінів для зручності роботи з Sape. Довго чи коротко, 10 наповнених сайтів готові. Частина статей ми запланували на рік вперед, щоб сайти постійно наповнювалися і здавалися живими. Потім пішла: Унікалізація шаблонів, установка плагінів , перелінковка, прописування сервісів оновлень та інші дрібниці, без яких жоден сателіт не затримається в Яндексі.

Після невеликого ручного спаму, картина була приблизно така (самий верхній сайт в розрахунок не беремо):

pr-cy-sapeСподіваюся, ви не сильно образитеся, якщо я не буду палити домени. Кілька з тих сателітів живі і донині. Сторінки, час від часу, скачуть. АГС то накриє, то відпустить.

Ціни поставили нижче середніх:

І стали чекати міфічних мільйонів. Минув день, два, тиждень, місяць, а баланс абсолютно не радував. Почали гратись з кількістю посилань, цінами, але толку особливо не було. Ще й частина сайтів скосив фільтр Яндекса. Подивившись на форумах, ми з’ясували, що тематику вибрали не дуже грошову.

Скільки заробив кожен сайт в Сапі

Вбивати їх не стали. Скорегували стратегію. Зараз, як вже писав вище, пасивний дохід від автоматизованої продажі посилань радує, хоч і не є основним. Деякі з пацієнтів згодом перетворилися на проекти середньої паршивості, придатні і під інші схеми.

Як себе почувають ті, що вижили сьогодні:

sape-250000

Як зробити сателіт для Sape

Замість висновку відкрию страшну таємницю – як правильно приготувати сателіт під Сапу:

 • Беремо будь-який контент: копірайт, рерайт, скан. Головне – не копіпаст.
 • Запихаємо його на популярний двигунець, наприклад, WordPress. З самопис паритися взагалі немає сенсу при виготовленні сателітів.
 • Реєструємо і прикріплюємо ru.
 • Унікалізуєм шаблон!
 • Генеруємо карту сайту і robots .
 • Ставимо плагіни: перелінковку, SEO, SEF. Вони завжди додають унікальності.
 • До кожної статті додаємо нормальний title, description і h1. Софтом робиться елементарно.
 • Все!

Останнє, за великим рахунком, на хрін не потрібно. При створенні сателітів у нас дві цілі:

 1. Обдурити Яндекс.
 2. Обдурити оптимізатора.

Перша вирішується за допомогою досягнення певного рівня унікальності сайту. Друга – за допомогою візуальних ефектів: картинки, всякі плагіни, фон, шапка і т.п. Більшість промислових оптимізаторів взагалі не дивляться сайти або дивляться одну сторінку. Якщо з першого погляду схожий на СДЛ – ну й добре. Всі давно фільтрами користуються.

Хоча, вигідніше зробити один нормальний сайт замість того, щоб робити десяток сателітів і отримувати з них у годину по чайній ложці. Такі проекти можна заточувати під трафік, а посилання використовувати як доповнення.

З приводу того, що Сапа помре, говорили у 2009, 2010, 2011, 2012 і будуть говорити ще стільки ж. Посилальне просування (як і монетизація) помре тільки тоді, коли пошукові системи перейдуть на кардинально новий рівень розвитку. Ось тільки робити це вже давно нікому не вигідно. ;)

Залишилися питання? Задавай в коментарях!Автор Володимир Гривінський2 коментарі

 1. Мені б парсер той 🙂

  • Замість того парсера тепер можна використати субтитри з ютуба, правда вони лише на російських відео, тай все вручну потрібно редагувати і додавати на сайт.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers