Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Хостинг – вибираємо правильно

Хостинг – вибираємо правильноЦя коротка замітка адресована менеджерам, відповідальним за запуск корпоративного сайту або інтернет магазину компанії. Одним з найважливіших і відповідальних рішень такого менеджера буде рішення про вибір хостинг-провайдера. І хоча в даному випадку від менеджера звичайно потрібно всього лише “затвердити” прийняте айтішників рішення, більш-менш орієнтуватися в питанні не завадить. Ми постараємося коротко і на понятому менеджеру мовою розповісти про те які основні різновиди послуг хостингу є на ринку і на що слід звернути увагу при виборі конкретного варіанту.недорогой хостинг

Якщо звернутися в Яндекс або Гугл з відповідним запитом, то отримаємо масу пропозицій.

Видно, що хостингові послуги бувають трьох основних типів: віртуальний хостинг, VPS / VDS-хостинг та надання виділеного сервера.

Віртуальний хостинг – це розміщення вашого сайту на сервері провайдера поряд з сайтами інших клієнтів. Цей варіант підходить для більшості сайтів якщо не передбачається використання якого-небудь нестандартного програмного забезпечення і не планується великий відвідуваності сайту і відповідно великих навантажень.

Для великих і складних проектів віртуальний хостинг не підходить. Для таких проектів необхідно орендувати окремий фізичний сервер. Це істотно більш дороге рішення в порівнянні з віртуальним хостингом.

І є проміжний варіант. Так званий віртуальний сервер, який зазвичай називають VPS (Virtual Private Server) або VDS (Virtual Dedicated Server), а саму послугу досить часто невигадливо називають VPS / VDS-хостингом. Суть цієї послуги в тому що на одному фізичному сервері хостинг провайдер використовуючи технологію віртуалізації емулює роботу декількох віртуальних серверів, які і надає своїм клієнтам. При такому підході клієнти отримують функціонал виділеного сервера дешевше ніж їм обійшлася б оренда виділеного фізичного сервера.

Про що варто подумати приймаючи рішення про вибір хостинг-провайдера

 1. Очевидно, що перше з чим має визначитися менеджер – це прийняти рішення про те який тип хостингових послуг йому потрібен. Для простих сайтів цілком підійде звичайний віртуальний хостинг. А якщо сайт більш складний, то доведеться вирішити чи достатньо буде VPS-хостингу або доведеться брати справжній виділений сервер.
 2. Якщо у вашому розпорядженні виділений сервер, то ви самі поставите на нього все необхідне для роботи вашого сайту програмне забезпечення. А у випадку віртуального хостингу вам доведеться користуватися тим програмним забезпеченням, яке вже встановлено на сервері провайдера. Тому необхідно переконатися чи надається необхідна вам CMS, чи встановлена ​​на вашому сервері потрібна вам СУБД і т.д.
 3. Важливе значення мають географічні параметри вашого хостинг-провайдера. Сервера провайдера можуть бути розташовані наприклад в російських, європейських чи американських дата-центрах. І якщо ваші клієнти знаходяться в основному в Росії, то і хостинг-провайдер вам потрібен сервера якого розташовано в російських або європейських дата-центрах. Американські дата-центри навряд чи будуть гарним рішенням, оскільки навіть при сучасних широких каналах це буде гальмувати роботу вашого сайту.
 4. Якщо для вашого сайту важлива швидкість роботи зверніть увагу які диски використовуються у хостинг-провайдера. Зараз є дві технології зберігання даних. Це традиційні HDD диски і SSD диски. SSD диски швидше, але дорожче. Але вже з’являються провайдери, які говорять про надання SSD дисків без націнки.
 5. Крім чисто технічних характеристик звичайно ж мають значення популярність і історія компанії, наявність позитивних і негативних відгуків на спеціалізованих сайтах. Правда майте на увазі, що негативні відгуки можуть залишати не тільки клієнти, але і конкуренти.
 6. Поцікавтеся чи працює цілодобово служба підтримки хостинг-провайдера. А якщо це не російська компанія, то дізнайтеся чи російськомовна підтримка.
 7. Якщо хостинг провайдер надає безкоштовний тестовий період, користуйтеся цим.

Сподіваємося, що наведені тут поради допоможуть вам прийняти правильне рішення про вибір відповідного вам хостинг-провайдера, у якого ваш сайт буде багато років безперервно і безпроблемно працювати.

Сподіваємося, що наведені тут поради допоможуть вам прийняти правильне рішення про вибір відповідного вам хостинг-провайдера, у якого ваш сайт буде багато років безперервно і безпроблемно працювати.Автор Володимир Гривінський2 коментарі

 1. Во много соглашусь с Юрой.А если честно но во всем .Но в целом хорошая инфа.

 2. по п.2. Сумнівно, що менеджер самостійно поставить програмне забезпечення на сервер. Це робота для спеціаліста (адміна).
  по п.5. Якщо це стаття для менеджера, а не для веб-майстра, то доречно було б навести лінки на сайти з відгуками про хостинг-провайдерів.
  Також варто було зорієнтувати в цінах на послуги, формах оплати, порадити перевірити ліцензію на надання послуг зв’язку, як визначити швидкість роботи хостингу, порадити, чому не варто брати безкоштовний домен у хостера чи купувати домен у хостера. Замало інформації для менеджера для прийняття рішення.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers