Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Як вибрати монітор для дизайну та верстки

Як вибрати монітор для дизайну та версткиДуже багато людей вибирає монітори з універсальними технічними параметрами, які підходять і для набору тексту, і для перегляду кіно, і для ігор. Тим не менше, існують люди, професія яких зобов’язує їх дуже ретельно підходити до підбору монітора. Йдеться про дизайнерів, верстальщиків та фотографів. Не секрет, що для них дуже важлива правильна і реалістична передача кольору, якість монітора, його контрастність.

Монітор для дизайнера – робочий інструмент, а значить, він повинен відповідати рівню професійної техніки.
Деякі досвідчені дизайнери стверджують, що немає нічого кращого, ніж класичний ЕПТ-монітор. Це думка з’явилася в ті часи, коли хороший ЖК монітор знайти було непросто. Такі пристрої коштували дорого, а передача кольору, яскравість і інші параметри були так скажем недуже гарні. У порівнянні з рідкокристалічними моделями старого зразка, монітори на основі променевої трубки дійсно були більш якісними і дозволяли краще працювати з кольором і графікою.

На щастя, сучасні технології дозволяють дизайнерам суміщати функціональність з практичністю. Сьогодні ви при бажанні можете навіть купити якісний ЖК телевізор і використовувати його замість монітора, оскільки він має широкоформатний екран і дозволяє відображати кольори найбільш реалістично. Крім того, виробники комп’ютерної техніки випускають безліч моніторів, підходящих для професійної дизайнерської роботи та поліграфії. Якщо ви плануєте монитор купить, варто задуматись над його характеристиками.

Найголовніші технічні характеристики монітора – це тип матриці, розширення і розмір екрану. Для роботи з поліграфією і версткою найкраще використовувати широкоформатний ЖК-монітор. Не варто купувати модель з невеликою діагоналлю. Діагоналі 15, 17 і 19 дюймів підходять для повсякденного використання, але для дизайну найкраще використовувати монітор з діагоналлю не менше 22 дюймів. Чим більше доступне розширення екрана, тим краще для вас. Це дозволить отримати найбільш якісне зображення.

Перед тим, як купувати монітор, уточніть у продавця-консультанта, який тип матриці використаний в пристрої. Цей параметр прописаний в технічному паспорті монітора. Для дизайну та фотографії найкраще підходить IPS-матриця з матовою поверхнею.Автор Володимир Гривінський4 коментарі

  1. Вирішив я собі купити монітор за вашими порадами. І вибрав собі монітор з IPS-матрицею з матовою поверхнею. Вийшло правда трохи дорого, але воно того коштує! Дякую!

  2. Дякую за поради. Після перегляду даної статті я обрав 22-дюймовий монітор Acer X223HQ.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers