четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Короткий тур по WordPress 4.0

Короткий тур по WordPress 4.0wordpress-40
Зовсім недавно був представлений перший пре-реліз довгоочікуваного WordPress 4.0. Згідно з офіційною нумерації версій, можливості WordPress 4.0 не сильно відрізняються від 3.9 або майбутньої версії 4.1. Проте новий реліз завжди був і залишається приводом для наснаги. Ну, що ж, давайте докладніше розглянемо нові функції, над якими так старанно працювала команда розробників WordPress.

Мова установки

Так як я завжди користувався WordPress англійською мовою, мені потрібен час, щоб зрозуміти наскільки важлива інтернаціоналізація. 29% установок на сайті WordPress.com здійснюються не англійською мовою, що становить більше ніж чверть з усіх установок. У версії WordPress 4.0 набагато легше переключити систему на свою рідну мову. На перших же етапах установки, вам запропонують вибрати рідну мову. Прекрасно! 🙂

language-selector-opt

Дана можливість позбавляє нас від необхідності завантажувати окрему мовну версію CMS або копатися в настройках.

Попередній перегляд при додаванні URL

Прикріплення деяких типів контенту до постів стало ще більш зручним. Я зрозумів, що мене так дратувало в редакторі: він був недостатньо візуалізований. Не так давно, замість галереї та інших вбудовуваних елементів у нас відображався тільки сірий блок. У попередній версії “Smith” про це подбали, а в 4.0 продумали безліч інших функцій. Якщо ви скопіюєте YouTube посилання в текстовому режимі, то в візуальному режимі відобразиться плеєр. Зручно, чи не так?
kiesza

Мені здається що це набагато приємніше, коли ти відразу ж бачиш що виходить в кінцевому результаті. Функція вставки медіа файлів по посиланнях вдосконалили таким же чином. Як тільки ви ввели посилання, з’являється відео, яке можна програвати і робити з ним все що захочете. Хороша новина полягає в тому, що ця функція працює з усіма популярними сервісами: від Vimeo до Twitter, Hulu і Flickr. Скотт Тейлор (головний розробник) представив кілька пробних посилань. Я раджу вам подивитися додаткову інформацію в Trac ticket.

Медіа розділ у вигляді сітки

Тепер медіа розділ відображається у вигляді сітки. Це звичайно не революційний подвиг, але введення більш елегантного інтерфейсу можливо саме те, що чекає нас в майбутньому.

media_biblioteka

Хоча це і незначна зміна, але вона дає вам можливість кращого огляду медіа файла, ніж відображення 20 картинок в списку, як це було раніше.

Пошук і установка плагінів

Я вважаю, що сторінку додавання нових плагінів переробили належним чином. Верхня панель навігації багато в чтому схожа на навігацію в медіа розділі – ще одна ознака стандартизованого інтерфейсу, який поступово вводять в систему. Плагіни у вигляді списку мають більш наочний вигляд, але схоже прийшов час почати відображати їх у вигляді сітки.

plugins

Редагувати повідомлення стало простіше

Одне з нововведень, яким я особливо задоволений це те, як була змінена висота редактора для більш продуктивного використання простору екрану.
Тепер редактор тягнеться по всій висоті екрану. Дуже круто!

Поліпшення користувальницького інтерфейсу для налаштування віджетів

Тепер активувати віджети можна безпосередньо з сторінки настройки теми. Зазвичай, якщо у вас було більше, ніж 5 – 6 віджетів, на екрані не було можливості розвернутися. На щастя, в новій версії WordPress всі віджети були перенесені.

widgets

Висновок

Незважаючи на те, що в WordPress 4.0 немає стільки змін, як в WordPress 3.0, не варто роздувати з цього проблему. Замість додавання нових функцій, команда розробників удосконалює вже існуючі можливості системи, забезпечуючи нам кращі варіанти роботи з інтерфейсом користувача.
І насамкінець відео з матеріалу. Насолоджуйтесь))Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers