четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Налаштування дзеркал сайту

Налаштування дзеркал сайтуНалаштування дзеркал сайту так само є важливим пунктом підготовки сайту до просування. Давайте спробуємо розібратися чому?

Основна причина – це те, що в разі, якщо на сайт має декілька доменів, то пошуковий робот повинен чітко знати, який з них є головним дзеркалом і який з них буде індексуватися. Решта дзеркала, як правило, будуть виключатися з пошуку за зміст дублюючого контенту. Тут основна проблема полягає в тому, щоб робот коректно визначив головне дзеркало, тобто той домен, який ми і будемо просувати. До того ж, якщо ми самостійно не повідомимо пошуковим роботам про використовувані дзеркал, то можуть послідувати санкції за спамні дії.

Налаштування головного дзеркала сайту

Для чого тоді взагалі використовувати декілька дзеркал сайту, якщо вони все-одно виключаються з видачі

Так-то воно так, використання різних доменів може бути обумовлено рядом причин. Наприклад, іноді виникає необхідність оцінити ефективність різних маркетингових каналів в слідстві чого відвідувачі направляються на різні доменні імена.

Сучасні пошукові системи вже навчилися автоматично визначати головне дзеркало і в більшості випадків роблять це коректно, але все ж можливі ситуації, коли в пошуковій системі відбудеться збій або якась зміна алгоритму, в слідстві чого вона «забуде» інформацію про дзеркала і застосує певні санкції (фільтри). В результаті позиції можуть припинити зростати, а сторінки сайту будуть взяті за дубльований контент з іншого ресурсу.

Ще однією проблемою, яка часто виникає у сайтів навіть з одним доменом, є розходження дзеркал сайту з www і без. Для пошукових систем два сайти programming.pp.ua і www.programming.pp.ua є різними дзеркалами. Фактично, сервер можна налаштувати таким чином, що вміст цих сайтів буде різним. По-замовчуванню, більшість серверів налаштовує ці адреси як дзеркало одного сайту. У такому випадку необхідно повідомити пошуковій системі адресу головного дзеркала. Після склейки всі вхідні посилання з www і без будуть зараховуватися як посилання на головне дзеркало, таким чином піднімається загальна вага сторінок.

Задати налаштування яке дзеркало є головним можна декількома способами. Можна використовувати відразу декілька варіантом для іншої надійності. Один з варіантів – цей установка головного дзеркала в панелі вебмастера Google і Яндекса. Так само необхідно вказати відповідну директиву host у файлі robots.txt. Багато сучасних системи управління, як наприклад, WordPress, дозволяють встановити єдиний головний адрес сайту, який буде використовуватися у всіх внутрішніх посиланнях, але не завжди цього достатньо, тому що ми не можемо гарантувати, що всі вхідні посилання будуть приведені до єдиного стандарту, а значить вагу вхідних посилань може бути розподілений невірно. Для іншої надійності необхідно засобами панелі управління хостингу (якщо таке передбачено) або ж в .htaccess налаштувати редиректи з неосновних дзеркал на основне.

Вдалого просування і правильної індексації сайтів!Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers