четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / css / Оптимізація коду і CSS сайту з метою підвищення швидкості завантаження сайту

Оптимізація коду і CSS сайту з метою підвищення швидкості завантаження сайтуРозмір сторінки досить позитивно позначається на її просуванні. За заявою пошукової системи Яндекс, їх роботи не індексують сторінки, вага яких перевищує 10 Мб. Крім цього, розмір сторінки безпосередньо впливає на швидкість завантаження у кінцевого користувача, що буде впливати і на поведінковий фактор, тому чим швидше будуть завантажуватись сторінки, тим менше шансів, що користувач закриє її ще до завантаження і піде за іншим посиланням з видачі. Отже, необхідно максимально скоротити розмір сторінки. Природно, без шкоди якості відображення і функціоналу. Варто розуміти, що навіть якщо сторінки займає мало, це ще не означає, що вона не потребує оптимізації.

Власне, в оптимізації може потребувати і не тільки код сайту, але й зворотні посилання та інші моменти

Що таке оптимізація коду сайту?

Під оптимізацією коду сайту ми маєм на увазі технічний процес щодо зменшення розміру коду, який віддається користувачам і пошуковим системам при завантаженні. Оптимізація коду має відразу декілька переваг:

  • Зменшення розміру сторінок сайту і прискорення їх завантаження;
  • Зниження навантаження на сервер вашого хостингу, що позитивно позначається на його стабільності (особливо актуально для проектів з високим рівнем відвідуваності).

Якщо мова йде про CSS (каскадних таблицях стилів), то їх краще всього виносити в окремі файли. Це уніфікує код таким чином, що він буде написаний всього один раз і зберігатися в окремому файлі замість того, щоб повторюватися кожен раз при виводі елемента. В основному ж коді необхідно буде вказати лише ідентифікатор стилю, який необхідно застосувати до елемента. Особливо значну вигоду в розмірі коду можна отримати для громіздких сторінок, де багато різних блоків з ідентичним форматуванням.

Приклад коду без використання зовнішнього CSS файлу (246 символів коду)

Код з використанням CSS файлу 
(177 символів коду)

<div style=”border:1px; padding:5px; color:#000; font: 14px Tahoma;”>Інформація Раз</div> 
<div style = “border: 1px; padding: 5px; color: # 000; font : 14px Tahoma; “>Інформація Два</div> 
<div style=”border:1px; padding:5px; color:#000; font: 14px Tahoma;”>Інформація Три</div>
. Content {border: 1px; padding: 5px; color: # 000; font: 14px Tahoma;} 
… 
<div>Інформація Раз</div> 
<div>Інформація Два</div > 
<div>Інформація Три</div>

Як бачимо, код з використанням зовнішнього CSS файлу більш компактний і лаконічний. У ньому немає необхідності повторювати ідентичні стилі для кожного елемента, а вказується лише його клас.

Винос CSS стилів в зовнішній файл є величезним плюсом в скороченні розміру сторінки, але так само варто приділяти увагу скороченню і самого файлу CSS. Особливо, якщо мова йде про великий порталі з великою кількістю стилів. Оптимізація CSS полягає в скороченні описів стилів шляхом видалення або об’єднання ідентичних параметрів. Наприклад, замість запису “margin-top: 10px; margin-bottom: 10 px;” можна використовувати скорочений варіант написання “margin: 10px 10px;”.Як бачимо, останній запис в два рази коротше першого. У разі великої кількості стилів розмір CSS файлу після оптимізації може скоротитися в кілька разів.Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers