Головні новини
Ви тут: Головна / Двигунці / Wordpress / Оптимізуємо базу даних CMS WordPress

Оптимізуємо базу даних CMS WordPressПро те як важлива оптимізація продуктивності двигунця WordPress я ще не писав. Тому сьогодні вирішив написати про це, оскільки за роки існування того чи іншого сайту зростають обсяги записів в базі і вона значно знижує продуктивність. Розглянемо те як проводиться оптимізація бази даних wordpress.

Як оптимізувати базу даних WordPress?

Найпростіший спосіб – це встановити який-небудь плагін в саму CMS WordPress, яка по команді або автоматично буде робити оптимізацію бази. Особисто я використовую плагін під назвою WP-Optimize. Крім оптимізації БД даний плагін робить її легку “чистку”, яка полягає у видаленні ревізій до публікацій, видаленні чернеток та очікуючих коментарів, спам-коментарів. Природно, перед початком процесу чищення і оптимізації можна вибрати, що робити.

image5

Так само плагін показує параметри таблиць, які є в БД, їх розмір і необхідність оптимізації.

Після того, як процес очищення і оптимізації пройде, буде показаний звіт про виконану роботу із зазначенням того, скільки даних було видалено і оптимізовано.

image6

Для тих хто не хоче морочитися і любить принцип “раз налаштував і забув” існують плагіни по оптимізації бази даних wordpress з авторежимом, наприклад WP-DBManager. Він же, до речі, може робити і бекапи бази даних в ручному і автоматичних режимах із заданою періодичністю. Плагін потужний, але особисто я не прихильник мати такі плагіни в адмінці CMS, тому що вони дещо знижують ступінь безпеки, неконтрольовано підвищують навантаження на сервер. Робити бекапи в авторежимі дозволяє більшість нормальних хостерів засобами своєї адмінки, при чому в строго обумовлений час, наприклад, коли навантаження на сайт мінімальне. У цілому ж використання того чи іншого функціоналу, як говоритися, “справа хазяїна”. Кому подобається, а кому ні. Вибір за вами!

На все добре. Удачі!Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers