четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Сервіси “скорочення” посилань

Сервіси “скорочення” посиланьДобрий день дорогий читач!

Сьогодні вирішив поміркувати на тему сервісів по “скороченні” посилань. Кому це потрібно? навіщо? який зиск? і т.д. і т.п.

Загалом, давайте перш за все розберемося з питанням “що це за сервіси?”.

Сервіси “укорочування” посилань були створені з різними цілями. Однією, і на мій погляд найважливішою, є можливість приховування довгого і непривабливого посилання на більш коротке http://bit.ly/K4pn1.

Такі посилання зручніше:

 • записувати;
 • поширювати через системи мікроблогінгу;
 • постити в блоги;
 • постити в форуми (так як я наприклад скорочую посилання на Українському форумі програмістів)
 • приховувати партнерські посилання;

Тут же виникає питання “а навіщо мені поширювати посилання на чужі домени, якщо я краще буду постити із зазначенням оригінального домену?”. Питання логічне і має право на існування. Справа в тому, що більшість подібних сервісів працює за принципом редіректа (код 301, 302), що говорить пошуковим роботам про те, що ресурс під посиланням насправді знаходитися за тією адресою, яка прихована від загального огляду до тих пір, поки на неї не потраплять через дане посилання. Така пошукова система як Гугл враховує редіректи і вага посилання передається кінцеву адресу. Так що з точки зору СЕО вага посилання зберігаються. Принаймні в разі, якщо сервіс працює через 301 редірект. Якщо сервіс працює з 302 (код “ресурс тимчасово переміщений”) вага швидше за все не передасться. Принаймні так стверджують хороші сеошники, і я їм вірю.

Даю список популярних сервісів які скорочують посилання:

 1. tinyurl.com
 2. tr.im
 3. u.nu
 4. is.gd
 5. zi.ma
 6. bit.ly
 7. cli.gs

Я не буду зупинятися на описі перерахованих сервісів докладно. Про них цілком достатньо написано в мережі.
Відзначу, що мені з усіх цих перерахованих найбільше подобатися сервіс bit.ly, тому що він дозволяє переглядати розширену статистику переходів як загальну, та і по днях.
200925
Так само цікавий і сервіс, cli.gs яким  я недавно почав користуватись. Статистика так само дуже наочна. До того ж пропонується графічне накладення географії відвідувачів на карту.
map
У загальному що варто відзначити в завершенні? Сервіси досить цікаві та корисні, про що свідчить і їх масове використання.Автор Володимир Гривінський1 коментар

 1. Cкорочення посилань: http://hec.su/

  На цій сторінці Ви можете зробити з довгого і складного посилання просте.
  Такі посилання зручніше використовувати в Ваших записах та повідомленнях.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers