Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Що робити якщо гріється ноутбук

Що робити якщо гріється ноутбукКожен з нас, купивши ноутбук, стикався з проблемою його перегрівання. Якщо ноутбук сучасний, потужний і продуктивний, то він, як правило, певною мірою перегрівається при тривалих навантаженнях. Від цього ніхто не застрахований.

Чому ж перегрівається ноутбук

Якщо у вас є ноутбук, навряд чи вам незнайома напис в інструкції, який свідчить про те, що використовувати техніку на м’якій поверхні (наприклад, ковдрі), класти на коліна, закриваючи вентиляційні отвори і тим самим ускладнюючи доступ повітря до вентиляційної системи, дуже небажано. Проте, якщо гріється ноутбук, на те є свої причини. Вони можуть бути самими різними, але слід згадати найбільш важливі з них:

  • пил;
  • висихання термопасти;
  • вихід з ладу системи охолодження.

Говорячи про першу причини, слід зазначити, що найкраще її можна уникнути, якщо періодично відносити ноутбук до фахівців (ось наприклад класний ремонт ноутбуків) на професійну чистку. Таким чином ви уникнете накопичення пилу, і температура ноутбука з цієї причини підвищуватися буде рідше. Ви можете провести і самостійний ремонт, якщо під руками є пилосос, що працює «на видув». Потрібно продути систему охолодження в зворотному напрямку від звичайного потоку повітря.

Проблема, пов’язана з термопастою процесора, теж в якійсь мірі пов’язана з накопиченням пилу. В цьому випадку пил накопичується в системі, що відповідає за охолодження ноутбука, в її радіаторах і на лопатях кулера. Функція тепловіддачі сповільнюється, і згодом гріється ноутбук. Зрештою, ноутбук просто вимикається, так як перегрівається остаточно, і як наслідок, спрацьовує захисна система. Також неприємним результатом перегріву ноутбука може бути згоряння комплектуючих частин. Рішенням вищезазначеної проблеми буде зміна термопасти процесора.

Рекомендації до вирішення проблеми

Система охолодження, іменована як кулер, іноді виходить з ладу як будь-який механізм. Використання ноутбука з несправним кулером призводить до пошкодження системої плати пристрою. Вартість ремонту в такому випадку потроюється. Іншими словами, температура ноутбука може зберегтися в межах норми, якщо слідувати нижчеописаним рекомендаціям.

  1. Не розміщуйте ПК на м’якій поверхні, так як повітрозабірні отвори знаходяться на його дні. Поставивши ноутбук на ткану, ви повністю перекриває доступ повітря, який необхідний для нормальної роботи системи охолодження. Для ноутбука є підходяща тільки тверда й рівна поверхня. Але якщо з’явилася необхідність ставити ПК на м’які поверхні, використовуйте спеціальну підставку під ноутбук.
  2. Якщо навіть ПК використовується в чистому приміщенні, все одно не слід вважати, що пил не потрапить у важливі системи пристрою. Мінімум 2 рази протягом року система охолодження повинна бути ретельно очищена. Поверхневе очищення радіатора не принесе особливої ​​користі, тому бажано звернення до фахівця або, як мінімум, «видувати» пилососом.
  3. Температура ноутбука, а також температура процесора повинні бути під вашим постійним контролем за допомогою спеціально створених для цієї мети програм. І якщо є підвищення температури, реагувати треба своєчасно. Якщо ж система охолодження перестала забезпечувати бажане охолодження, замініть її новою або використовуйте підставку з вентиляторами.
  4. Якщо у вас є мінімальні технічні навички, то самостійна очистка системи охолодження не здасться вам складною. Використовуйте свої навички час від часу, і температура ноутбука буде в нормі.
  5. Щоб реабілітувати норму ефективного тепловідведення, потрібно робити заміну термопасти. Стара термопаста, подсихая втрачає свої властивості.
  6. Також температура ноутбука відповідає нормам, якщо використовувати додаткові системи охолодження у вигляді вентиляторів, підставок або підставок з вентиляторами.

Довго експлуатуючи ноутбук, підкладають під нього коробки від дисків, ручки або олівці щоб збільшити відстань між поверхнею столу і дном комп’ютера. Це забезпечує додаткову можливість доступу повітря до вентиляційної системи. Виробники систем охолодження грунтуються на цьому ж принципі.

Вентилятори, в свою чергу, мають 2 або 4 кулера, завдяки яким холодне повітря надходить безпосередньо в нижню частину корпуса ПК. Іноді вентилятори та підставки виступають як одне ціле. Іншими словами, перераховані вище методи додаткового охолодження дають можливість розмістити ноутбук на м’якій поверхні, якщо є така потреба. І якщо слідувати основним рекомендаціям, можна уникнути перегріву ПК.Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers