четвер , Березень 22 2018

Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Що таке SSL сертифікат і навіщо він потрібен

Що таке SSL сертифікат і навіщо він потрібенВсім привіт. Сьогодні стаття буде присвячена SSL сертифікатам, а саме питанням, що таке SSL і навіщо потрібен SSL. На написання статті мене надихнула гілка на одному з вебмастерских форумів, де люди писали про потреби цього чуда. Звичайно, вікіпедія вже давно розповіла з потрохами, що це таке, але я розповім це так, що б було зрозуміло пересічному користувачеві.

Що таке SSL сертифікат і навіщо він потрібен

SSL сертифікат (Secure Socket Layer) або як його іноді називають сертифікат web server – це спеціальний цифровий підпис, який містить різну інформацію про сайт, на якому він встановлений. Зрозуміло, є центри сертифікації, які мають на те повноваження і є гарантією того, що ви перебуваєте на довіреному сайті, який пройшов сертифікацію. Сертифікат до речі платний, купити його можна у різних центрів сертифікації. SSL сертифікат зазвичай використовується для інтернет магазинів або сайтів де потрібно вводити персональні дані.

Так як при використанні SSL сертифікату можна піднімати захищене HTTPS з’єднання, при якому всі передаються дані шифруються і перехопити їх важче, то логічніше його встановити на своєму сайті, який ставитися до тих сайтів, які запитують або паспортні дані, або у вашому сайті є внутрішній баланс коштів. Оскільки одночасно у людини виникає довіра до сайту, що він не шахрайський і відповідно ви можете його вже утримати як клієнта і продати йому що-небудь. SSL сертифікат буває двох типів.

Перший тип, це SSL сертифікат, який завірений третьою стороною, то пак центром сертифікації, який коштує грошей, але гарантуватиме факт, що інтернет ресурс має шифрування підключення і він не шахрайський і нічого у вас не вкраде (звичайно, не факт, завжди будьте пильні).

Другий тип SSL сертифікату, це самоподписний сертифікат. Такий сертифікат ще називається self-signed, він генерується на сервері вручну і не має підтвердження третьої сторони і при спробі відкрити сайт з таким сертифікатом вилізе віконце з повідомленням, що сайт, мовляв, не має підтвердження автентичності сертифіката. Приклад:

nepodlinnyy-ssl-sertificat

Такий сертифікат підійде для внутрішньокорпоративних сайтів, навряд чи у співробітника виникнуть питання, але ось для публічного сайта вкрай не рекомендується, так як відразу людина машинально закриє ваш сайт. До речі раджу прочитати по цій темі більше вікіпедію, але попереджаю все дуже мудро і заумно. Начебто пора закінчувати статтю, але знаю, що багато чого не договорив, просто я як завжди не вчасно захворів і зараз в голові каша. Загалом, зробіть правильний висновок. Якщо ваш сайт, це інтернет магазин, то використовуйте SSL, він підтримується багатьма браузерами, та й до того ж, це додаткова довіра до сайту з боку користувача.Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers