Головні новини
Ви тут: Головна / Цікаве / Вибираємо домен для блогу

Вибираємо домен для блогуШановні читачі! Після того, як ви вже визначилися з тематикою вашого блогу, приблизно намітили його дизайн та структуру, саме час зайнятися придбанням доменного імені та хостингу для вашого майбутнього ресурсу.

Реєструвати домен бажано на самому початку проекту, на стадії ідеї. Реєструйте домен сьогодні, завтра він може бути зайнятий!

Пам’ятаємо, що від правильно обраного домену залежить доля вашого блогу.: «як ви човен назвете, так вона і попливе». Або «великому кораблю – велике плавання!» Бажано, щоб ім’я блогу, максимально близько відповідало його тематиці.

Поставтеся до вибору домену дуже відповідально. Не поспішайте, шукайте самі відповідні варіанти, експериментуйте, оцінюйте, перевіряйте! Пам’ятайте, домен – це ваш особистий бренд, він відображає суть вашого проекту. Якщо це особиста сторінка, то це може бути ваше ім’я, прізвище, прізвисько (якщо воно милозвучне).

Домен як ваш будинок і ставитися до нього потрібно саме, як до свого постійного житла. Саме домен дозволить тому, що ваша сторінка не загубиться в Інтернеті серед мільйонів подібних. Воно повинно бути яскравим, незабутнім, конкретним. І пам’ятаємо, що саме ваш домен ви і будете просувати в Інтернеті.

Скажу відразу, що доменні імена можуть бути різні: безкоштовні (3го рівня) і платні (2-го рівня).

Розглянемо: чому для блогу потрібен платний домен другого рівня?

Для наочності, почнемо з недоліків доменів третього/четвертого рівня

По-перше, домен третього рівня завжди буде довшим домену другого рівня(навіть якщо по кількості букв він буде коротшим), отже, його важче утримати в пам’яті вашій відвідувачу, тобто зменшується ймовірність повторного заходження на ваш сайт людини, який не поставив на ваш сайт закладку.
Є, звичайно, різні варіації. Але в будь-якому випадку простіше запам’ятати тільки ім’я сайту і відтворення по пам’яті цього імені за умовчанням приставити до імені сайту частку .ru , ніж запам’ятовувати одночасно два імені – власне вашого сайту і того домену другого рівня, до якого ваш сайт прикріплений (та ще й не забути поставити крапку між ними).

По-друге, існує залежність вашого домену третього рівня від батьківського домену другого рівня, до якого він прикріплений. Навіть якщо цей сервіс сьогодні оплачений вами, ніхто не зможе гарантувати вам вічне користування таким доменом.


Розглянемо тепер недоліки безкоштовного домену:

 • Мати безкоштовний домен в той час, як реєстрація доменного імені коштує 20 доларів за рік – не престижно, і говорить про те, що у вас чи вашої фірми немає грошей на власний домен.
 • Існує якась дискримінація (ця дискримінація цілком виправдана, але з нею доводиться миритися цілком безневинним користувачам Інтернету) з боку впливових служб Інтернету по відношенню до таких сайтів. Наприклад, якщо ваш сайт знаходиться на безкоштовному домені і не зареєстрований в каталозі Yandex.ru (а проникнути в цей каталог дуже непросто), то посилання з такого сайту на інший сайт не буде збільшувати індекс цитування іншого сайту (у всякому разі, саме так написано в розділі «Індекс цитування» сервісу Yandex.ru – http://www.yandex.ru/cy ). Тому не всі сайти будуть зацікавлені в обміні посиланнями з вашим сайтом, розміщеному на безкоштовному домені.

З пошукових систем на розкручений блог заходить щодня кілька сотень відвідувачів. Це і є переконливий факт, що не варто шкодувати грошей на придбання власного домену і варто витратити якийсь час на вивчення питання розкрутки сайту за допомогою пошукових систем.
Вибираючи доменне ім’я для просування певного проекту, що рекомендуєтьсявідобразити в назві суть проекту або ключове слово. Для особистої сторінки рекомендується підібрати поєднання Вашого імені та прізвища. Якщо Вас цікавить ім’я зайняте, не впадайте у відчай і подумайте над можливими варіантами (можливо, попрацювати з різними розширеннями). Таким чином, домен – повинен бути інформативним.

Наведу вимоги до вибору домену сподіваюся, вони вам знадобляться

 1. Доменне ім’я повинне бути незвичайним, цікавим, оригінальним, єдиним і неповторним….Воно повинно виділятися з безлічі схожих назв!
 2. Доменне ім’я повинне легко вимовлятися. Це важливо, так як при передачі доменного імені по телефону, співрозмовник повинен сприймати його на слух однозначно. Цілком зрозуміло, що при цьому слід неодмінно уникати важких у вимові сполучень букв. Слід уникати різних написань одного звуку (порівняйте: photo і foto). Все повинно бути гранично просто і однозначно! Необхідна однозначність написання імені.
 3. Довжина доменного імені не повинна бути занадто великою.Обґрунтованість даного принципу очевидна – не кожна людина здатна без помилок запам’ятати занадто довгі назви, особливо якщо їх сприймає на слух. Та й вводити в рядку пошуку занадто довге ім’я не кожному захочеться. Тому,стислість і лаконічність – сестра таланту.
 4. Але найголовніше, доменне ім’я має нести тільки позитивне сприйняття,приємні асоціації, для того щоб по максимуму залучити до вашого ресурсу потенційних клієнтів. У них повинно залишитися явне бажання відвідати ваш блог ще раз.
 5. І, звичайно ж, домен повинен бути вільним .

Тепер поговоримо про вибір зони для вашого домену. Їх цілком можна використовувати для уточнення виду діяльності та цільової спрямованості: де ви хочете шукати цільову аудиторію на свій блог?
Часто задають питання: В якій зоні краще вибрати домен?(.сом, .org, .biz, .net, info)?
Технічно всі ці домени рівноправні.
Наведемо призначення доменів:

 • .com – для комерційних сайтів;
 • .info – для компаній або сайтів, що надають інформацію;
 • .net – для телекомунікаційних компаній або компаній, що ведуть бізнес в Мережі;
 • .org – для некомерційних організацій;
 • .biz – зона для бізнес-сайтів як альтернатива зоні .com;
 • .ru, .de, .tk, .cn .us .ca і т. д. – домени різних країн.

Слід уточнити, що пошукова система Rambler не візьме на індексацію ваш блог з розширенням .com або .biz. Щоб зареєструвати такий сайт в цій пошуковій системі, вам доведеться писати індивідуальне лист в адміністрацію Rambler’s а з проханням поставити ваш сайт у чергу на індексацію.

Якщо ви плануєте створювати сайт російською мовою, краще, звичайно ж, буде вибирати домен в зоні .ru. Навіть якщо ви відразу не знайшли підходяще ім’я для вашого сайту в цій зоні, спробуйте пошукати ще.

Користувачі Інтернету зазвичай запам’ятовують безпосередньо ім’я вашого сайту, а на зону вашого домену можуть просто не звернути уваги. І коли вони вирішать знову зайти на ваш сайт, згадавши його ім’я, вони першим ділом пошукають ваш сайт в зоні .ru . І, цілком ймовірно, вийдуть на зовсім інший сайт.

Вибір зони в основному визначає країна, в якій працюватиме ваш сайт. Так, якщо він орієнтований на американський ринок, то краще всього вибрати зону.com, а якщо на російський – то вибирайте зону .ru. Для України це .ua, .com.ua; рідше .net.ua, .org.ua, biz.ua. До речі, якщо вам дуже сподобалось якесь доменне ім’я, але воно зайняте в обраній зоні, спробуйте її поміняти на іншу.

В Інтернеті існують десятки доменних зон, але я б рекомендувала зупинити свій вибір на зоні RU. Це Російська доменна зона і більшість російськомовних сайтів розташовані саме на доменах зони RU. Втім, якщо потрібний вам домен в зоні RU зайнятий, а на аукціоні купувати домен не хочеться, спробуйте підібрати вільне доменне ім’я в інших зонах – SU, COM, NET, INFO, BIZ і так далі. Головне, не поспішайте з його купівлею. Для початку переберіть всі варіанти, які можуть підійти до ніші вашого блогу.

Отже, шановні читачі! Дерзайте!

Звичайно, всі більш-менш красиві доменні імена давно зайняті. Вам доведеться постаратися, щоб знайти підходяще ім’я для блога. Але поспішати не варто. Краще втратьте день або навіть тиждень, в пошуках доменного імені для свого блогу, ніж реєструвати домен, що складається з незрозумілого набору букв або слів. В крайньому випадку, доменне ім’я можна перекупити у їх власників. На аукціоні MOLOTOK можна придбати красиве доменне ім’я не дорожче п’яти тисяч рублів.Автор Володимир Гривінський1 коментар

 1. Домен в зоні .com, підходить для будь-якої країни, тому, що це міжнародна зона.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers