Головні новини
Ви тут: Головна / Завантажити / Програми / XENU Link Sleuth

XENU Link SleuthУ цій статті ми розглянемо один з інструментів веб-майстра – програму пошуку так званих “битих посилань”, тобто посилань, які ведуть “в нікуди”, сформовані помилково. Або просто з часом об’єкт, на який вело посилання, пропав. Тут же буде розглянуто тільки один (але, здається, кращий) інструмент для боротьби з такими посиланнями – програма XENU Link Sleuth. Я буду іллюстірувати прикладами пошуку битих посилань на своєму сайті http://codice.in.ua/

1. Запуск XENU Link Sleuth і отримання списку “битих” посилань

Тепер за допомогою ярлика або іншим способом (не мені вас вчити!) Запускаємо виконуваний файл xenu.exe. Після чого відкривається вікно програми:
001_Xenu

Для того, щоб запустити перевірку “битих посилань”, потрібно вибрати в меню File пункт Check URL…. Відкриється діалогове вікно, зображене на малюнку 2:

Діалогове вікно для завдання параметрів аналізу

У рядку введення у верхній частині цього вікна потрібно ввести адресу сайту, який ви хочете перевірити. На малюнку 2 ви бачите приклад задання URL сайту.

Примітка: У мене іноді при введенні повного URL, з додаванням http://, програма відмовлялася працювати. Я не відразу помітив, що в цьому випадку адреса сайту мала вигляд http://http://codice.in.ua. Тобто програма сама додавала тип протоколу. Якщо ж я просто вводив ім’я домену codice.in.ua (без http://), все працювало нормально. Так що якщо виникнуть проблеми при завданні повного запиту, спробуйте альтернативний варіант.

Якщо ви хочете, щоб у ході аналізу сайту перевірялися і зовнішні посилання (тобто посилання, що вказують на зовнішні сайти), поставте прапорець в чекбоксі “Check external links“. Що стосується мого сайту, я цей прапорець зазвичай не ставлю, бо знаю наперед, що непрацюючих зовнішніх посилань у мене дуже мало.

Екранна кнопка Local file… використовується в тих випадках, коли ви хочете перевірити посилання в локальному файлі. Цю можливість ми розглянемо трохи пізніше, а поки повернемося до випадку аналізу сайту в мережі.
У двох полях введення нижче кнопки Local file… можна або додати якісь типи посилань до аналізу, або, навпаки, виключити. Для виключення групи сторінок потрібно ввести відповідні дані в рядок введення “Do not check any URLs beginning with this:” і клацнути по екранній кнопці “Add“. Відповідно підрядок переноситься до списку під рядком введення, як показано на мал.2.

Перш ніж запускати сканування сайту, клацніть ще по екранній кнопці “More options…“. Відкриється діалогове вікно з двома вкладками: “Basic” і “Advanced“, за допомогою яких потрібно відразу задати деякі параметри аналізу.

Діалогове вікно для завдання параметрів аналізу. Вкладка "Basic"

Примітка: Дизайнер програми радить при аналізі форумів обмежувати глибину перегляду (Maximum level на мал.3), але я цей варіант поки не пробував.

Повзунком “Parallel Threds” на вкладці “Basic” ви визначаєте число одночасно працюючих потоків програми, тобто число одночасно перевіряющихся посилань. Як бачите, максимально можна задати 100 потоків. Вибір тут залежить, очевидно, від об’єму оперативної пам’яті вашого комп’ютера і “товщини” каналу зв’язку до провайдера. Я не міняв встановленого за замовчуванням значення 30. На деяких блогах рекомендують обмежитися 10-ма потоками, оскільки вважають, що при більшому числі можна просто “положити” сервер.

Що на цій вкладці поміняти необхідно, на мою думку, так це детальність одержуваного звіту (поле “Report“). Якщо залишити всі прапорці, то в результаті можете отримати величезний за обсягом звіт. Якщо мова йде тільки про пошук битих посилань, можна залишити тільки один прапорець “Brocken links, ordered by page” (“Биті посилання, впорядковані по сторінках сайту”). Інші варіанти поки не розглядаємо, як і вкладку “Advanced“.

Діалогове вікно для завдання параметрів аналізу. Вкладка "Advanced"

На малюнку 2 ви бачите ще екранну кнопку “e-mail…“. За допомогою цієї кнопки ви можете налаштувати відправку електронних листів, що сповіщають про закінчення процесу сканування сайту. Але я цією функцією програми поки не користувався, так що обмежуся малюнком 5, з якого в загальному-то, зрозумілі функції цього вікна.

Налаштування відправки повідомлення по електронній пошті

Ну, нарешті, з настройками покінчено і можна запустити власне сканування, клацнувши по екранної кнопці “OK” у вікні, зображеному на мал.2. Хід процесу сканування ви можете спостерігати в реальному режимі (якщо встигнете пересувати повзунок слідом за оновленням екрану):

Відображення ходу сканування.

 

На малюнку 6 видно, що робітники (небиті) посилання відображаються зеленим кольором, пропущені у відповідності зі зробленими вище налаштуваннями зовнішні посилання – синім, внутрішні посилання, які користувач заборонив переглядати – коричневим. Биті посилання будуть виділені червоним, а посилання, Популярні в даний момент – сірим кольором (на малюнку це не видно). Сам процес сканування для досить великих сайтів може тривати годинами. Коли програма закінчить сканування, буде видано повідомлення, представлене на мал. 7.

Повідомлення про закінчення сканування

Не поспішайте з клацанням по кнопці “Так”. Скажіть “Ні” і спробуйте спочатку вибрати в головному меню (тепер склад випадаючих меню став набагато ширший) пункт “Retry broken links“. У мене неодноразово виходило так, що програма продовжувала сканування, обходячи значно більше число сторінок сайту (це число відображається в рядку статусу в правому нижньому кутку вікна програми).
Є й інший, більш правильний спосіб визначення того, що ще не всі сторінки сайту оброблені програмою: якщо є рядки такі, що в стовпці “Status” проставлено значення “pending” або “timeout“, сканування треба повторювати. Причому, якщо сайт у вас містить досить велику кількість сторінок, повторювати багато разів. Ось коли число відомих програмі сторінок перестане збільшуватися і всі рядки будуть мати статус “ok” або “skip”, можна вже задати формування звіту. При великій кількості сторінок цей процес теж не швидкий, при цьому на екрані відображається вікно, що дозволяє його перервати. Створення звіту можна провести і згодом (якщо ви зберегли результати роботи програми, про що трохи нижче).

Приклад звіту, формованого програмою

Тепер досить нескладно виправити всі биті посилання, відкривши перераховані в звіті сторінки у вашому звичному редакторі і внісши необхідні виправлення. Якщо немає часу зробити це негайно, можна зберегти сторінку зі звітом у вигляді файлу, щоб провести роботу пізніше. Можна також зберегти результат роботи програми XENU, вибравши в меню пункт “File” – “Save” (“гарячі” клавіші – ). Завантаживши пізніше цей результат, ви зможете продовжити роботу по скануванню сайту, або заново сформувати звіт. Але якщо ви вже поправили частину посилань на вашому сайті, то краще, звичайно, почати все заново. Якщо ви спробуєте вийти з програми, і не зберігши попередньо результати роботи, програма сама нагадає вам про необхідність збереження.

Пропозиція зберегти результат роботи

На закінчення зазначу, на підставі власного досвіду роботи з програмою XENU Link Sleuth, що список “битих” посилань, формованих програмою, може виявитися не повним. Для того, щоб дійсно виправити всі посилання на відсутні сторінки, мені довелося використовувати інші можливості програми XENU, про що я і постараюся розповісти в наступній статті.Автор Володимир ГривінськийЗалишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers