Головні новини
Ви тут: Головна / Електронні гроші / Яндекс Деньги – як пройти реєстрацію, створити і користуватися гаманцем, як зняти, покласти або перевести Yandex Money

Яндекс Деньги – як пройти реєстрацію, створити і користуватися гаманцем, як зняти, покласти або перевести Yandex MoneyДоброго дня. Сьогодні хочу детально поговорити про одну з найпопулярніших платіжних систем в російсько і українсько мовній частині інтернету – Яндекс Деньги.

Ця публікація розбита на такі 5 пунктів які ми сьогодні розглянем:

 1. Реєстрація та створення гаманця
 2. Як користуватися грошима Яндекса
 3. Банківські карти Яндексу
 4. Як поповнити рахунок
 5. Як зняти гроші

З неї ви також дізнаєтесь як проходить реєстрація і створення гаманця на головній сторінці сайту Yandex.ru, як покласти або зняти гроші, як поповнити, перевести в готівку і перевести кошти в гаманець ЯД.

Yandex Money є основним конкурентом WebMoney (читайте про Keeper Classic і Вебмані Міні), а так само Ківі і користуються чималою популярністю у користувачів інтернету.
122

Зломи гаманців Яндекс грошей відбуваються не так часто, як злом Вебмані, що може зробити ЯД більш привабливим варіантом взаєморозрахунків для багатьох вебмайстрів з Уанету.

Для того, щоб почати користуватися Yandex Money, важливо буде пройти реєстрацію і створити гаманець, користуватися яким можна буде через веб інтерфейс. Раніше існувала програма, яка встановлювалася на вашому комп’ютері (це вважалося більш безпечним способом, але починаючи з 2011 року вона вже не підтримується і всім рекомендують перейти на перший варіант використання).

Реєстрація та створення гаманця в системі Yandex Денги

Для того, щоб почати користуватися веб-інтерфейсом сервісу Яндекс Денги вам потрібно пройти реєстрацію (завести собі поштову скриньку і отримані вами логін і пароль будуть служити даними для реєстрації на всіх інших сервісах):

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h11m05s_005_

Якщо аккаунт на цьому мега-порталі у вас вже є, то просто увійдіть в нього. Є ще й альтернативний варіант – вхід за допомогою своїх акаунтів в соціальних мережах (Facebook, ВКонтакте, Twitter, Google+ , Mail.ru і Однокласники), кнопки яких ви побачите внизу форми авторизації:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h03m24s_002_

Далі вам потрібно буде зайти на сервіс Яндекс Деньги під своїм логіном (або за допомогою соцмереж) і натиснути на велику кнопку «Откройте кошелек»:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h05m48s_003_

Звичайнож, на першому кроці реєстрації вам пропонують вказати номер свого мобільного телефону:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h17m14s_006_

Настійно раджу скористатися цією можливістю, якщо тільки немає вагомих причин цього не робити. Справа в тому, що прив’язаний номер мобільника допоможе в дуже швидко відновити доступ до гаманця при втраті пароля або ж злому аккаунта, дозволить підключити SMS-інформування про операції з рахунком, а так само дозволить використовувати не постійний, а одноразовий платіжний пароль, який щоразу буде приходити на ваш стільниковий у вигляді SMS повідомлення, що на порядок підвищить безпеку роботи.

Якщо все ж номер мобільника ви не хочете розкривати, то тисніть на посилання «У мене немає мобільного телефону» і ви потрапите відразу ж на другий крок майстра реєстрації, який буде відрізнятися тим, що вам крім платіжного пароля доведеться вказати ще й «Код відновлення»:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h21m59s_007_

Однак, прив’язка до стільникового телефону, як я вже згадував, істотно підвищить безпеку роботи з грошима в Яндексі і знизить ймовірність злому. Для повернення до первісного варіанта досить буде натиснути на посилання «Вказати мобільний телефон».

У цьому випадку другий крок реєстрації буде виглядати трохи інакше, бо не треба буде придумувати «Код відновлення», а достатньо буде лише ввести код, що прийшов в SMS повідомленні на вказаний вами номер мобільного.

На сторінці, вам запропонують придумати платіжний пароль, який буде передаватися по шифрованих каналах, коли ви будете користуватися своїм Yandex Гаманцем (поповнювати, знімати, знімати), що виключає можливість його перехоплення по дорозі. Але найкраще буде потім активувати використання одноразового платіжного пароля, який буде автоматично кожного разу надсилатися по SMS на номер вашого стільникового телефону.

Крім цього, авторизація по платіжному паролю в Яндекс Деньгах автоматично закриється через 15 хвилин після того, як ви перестанете користуватися сервісом. Тому, навіть якщо ви забудете закрити сторінку сервісу Yandex з активним гаманцем, то через 15 хвилин загубиться доступ до вашої інформації, і ніхто не зможе скористатися вашою забудькуватістю і зняти (перевести в готівку) ваші кошти.

Як користуватися Яндекс Деньгами, налаштування і можливості

Після заповнення всіх наявних полів на сторінці реєстрації тисніть на кнопку «Відкрити рахунок». В результаті, ви перейдете на сторінку сервісу, де в лівій колонці побачите номер свого мані-гаманця, а в її центрі вам опишуть інші можливості роботи з ним (як поповнити, перевести, зняти, перевести в готівку, витратити, прив’язати банківську карту і т.п.):

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h29m05s_008_

Давайте спочатку пробіжимося по налаштуваннях нашого Яндекс гаманця. Для цього потрібно буде перейти за посиланням «Управление кошельком» з лівої колонки головної сторінки сервісу:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h32m13s_009_

Давайте почнемо по порядку. Типово, систему Yandex Мані можна розглядати як анонімну, бо ви вільні вказати будь-які свої дані і відмовитися від засвічування номера мобільного телефону.

Проте, такий спосіб роботи накладає деякі обмеження на можливості вашого гаманця. Є альтернативний варіант роботи, коли ви, перейшовши за посиланням «изменить статус», ознайомитеся з новими можливостями і способами їх підключення:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h35m06s_010_

Потрібно буде (описаними внизу способами) показати адміністрації системи свої паспортні дані і тоді перед вами відкриються нові можливості, описані у верхній частині скріншота (розширені ліміти на платежі, перекази і виведення коштів). Розширені можливості знадобляться далеко не всім користувачам системи, але вони можуть знадобитися комусь, хто використовує гроші Яндекса для потреб свого бізнесу.

А от наступне зміна в налаштуваннях я рекомендую зробити всім, хто стурбований безпекою та збереження коштів у своєму гаманці. Я кажу про посилання «Перейти на одноразові паролі» . Клацнувши по ній, ви зможете підвищити безпеку роботи з Yandex Money аж трьома способами:

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h39m48s_011_

Паролі в SMS – якщо ви користувалися коли-небудь Вебмані Кіпер з підключеною до нього Енума авторизацією , то відразу зрозумієте про що йде мова – кожну операцію з грошима на вашому рахунку потрібно буде підтверджувати коротким одноразовим паролем, який прийде у вигляді СМС на ваш мобільник. На даний момент це найбезпечніший спосіб, причому абсолютно безкоштовний (СМСки за рахунок закладу).
Таблиця кодів – ви отримаєте можливість завантажити зображення ( у форматі jpg ), де буде наведено список одноразових паролів. Грали коли-небудь в Морський бій? Так от, осередки в таблиці пронумеровані подібним же чином і при запиті одноразового коду вас попросять вставити число з трьох осередків, описаних, наприклад, так: A3 H4 F9. Коли коди закінчаться, доведеться завантажувати наступний графічний файл таблиці.
Електронний токен – такою штукою я користуюся при роботі в інтернет-банкінгу зі своїм розрахунковим рахунком індивідуального підприємця . У разі Яндекс Грошей – це буде пластикова карта з кнопкою і екраном, яка коштує близько семи сотень рублів. Коли система у вас попросить ввести код, то ви просто тиснете на кнопку токену і вводите висвітився на екрані ціфірькі. Батарейки токену вистачає приблизно на 4 роки експлуатації.
Якщо платежі, перекази і виведення грошей з Yandex Money ви виконуєте не так на потоці, то кращим варіантом, на мій погляд, буде перший (ключ доступу у вигляді безкоштовних СМСок). Для цього тиснете на кнопку «Перейти на паролі в SMS» , а на сторінці, що вводите прийшов на мобільний код і свій поточний платіжний пароль. Якщо перекази, поповнення і переведення в готівку ви виконуєте дуже часто, то тоді купуйте токен, бо буде швидше і зручніше.

Давайте ще повернемося до налаштувань Яндекс гаманця, які були наведені на другому скріншоті цієї глави (посилання «Керування рахунком» в лівій колонці вікна сервісу). В області «Інформування» ви можете активувати отримання SMS-інформування про операції з рахунком (видаткові операції та поповнення), натиснувши на посилання «Оплатити підписку». Коштує ця послуга 20 рублів на місяць. Сповіщення по Імейл, природно, безкоштовні.

Все, тепер ви можете повноцінно користуватися платіжною системою – покласти кошти (поповнити рахунок), перевести потрібну суму на інший гаманець, зняти (перевести в готівку або, просто, вивести) гроші з системи. Для цього скористайтеся відповідними кнопками меню, розташованого ліворуч.

Наприклад, для того, щоб перевести гроші на інший Яндекс гаманець , потрібно буде натиснути на кнопку «Перевести» і просто перейти на сторінку розташовану «тут». У вікні, ви можете вказати або номер гаманця одержувача, або його емайл адресу, або номер мобільника (дані на льоту перевіряються по базi і вам буде видано повідомлення, якщо такого користувача в системі знайдено не буде):

Ashampoo_Snap_2013.11.20_13h43m16s_012_

Хоча, ви можите перевести кошти, вказавши в полі «Кому» номер мобільного телефону користувача, у якого гаманця на Yandex немає зовсім . Він повинен буде пройти описану вище процедуру реєстрації в системі і вказати при цьому номер свого стільникового. По закінченні реєстрації йому потрібно буде перейти в історію з лівого меню (розділ «Поповнення») і натиснути кнопку «Отримати».

У полі «До оплати» можете ввести суму, яку потрібно буде зняти з вашого Яндекс гаманця, або в полі «Скільки” введіть суму, яку потрібно буде покласти на рахунок одержувача (зняти, покласти або перевести гроші просто так не можна, а тільки заплативши за це комісію системі в розмірі 0.5 відсотка від суми, тому й мають місце бути два поля для введення суми переказу).

Переклад в Yandex Money можна і навіть потрібно захищати протекцій – цифровим кодом, без введення якого адресат цього перекладу не отримає. Так само слід задати термін життя коду протекції. Цей час дається одержувачу на те та се. Якщо за вказаний термін він не введе правильний код протекції, то грошики благополучно повернуться на ваш гаманець. У кожному разі, протекція дозволить вам застрахуватися у разі неправильного введення даних одержувача.

Потім натисніть кнопку «Перевести» і на сторінці,, переконавшись у правильності суми, яку потрібно перевести, введіть свій платіжний пароль Yandex грошей , який ви придумали на етапі реєстрації або ж введіть одноразовий пароль, який прийшов у вигляді СМСки на ваш мобільник (згенерував ваш токен або ж ви взяли з таблиці з паролями – читайте про це вище).

Банківські картки Yandex Money, прив’язка та поповнення рахунку

У налаштуваннях свого гаманця (посилання «Управление кошельком») ви зможете знайти область «Банковские карты», де вам буде запропоновано два варіанти роботи з ними:
Ashampoo_Snap_2013.11.21_11h54m49s_002_
Давайте розглянемо їх послідовно:

 1. Для платежів  – в цьому випадку ви прив’язуєте наявну у вас банківську карту (Visa або MasterCard) до свого рахунку в Yandex грошах, щоб здійснювати з неї платежі в інтернет-магазинах або інших сайтах, де товари і послуги можна було б оплатити цим видом електронних валют . При цьому кошти будуть списувати з платіжної карти безпосередньо, не потрапляючи на ваш рахунок. Навіщо це потрібно?Вам не потрібно буде кожного разу повідомляти реквізити своєї картки при покупці, досить буде один раз повідомити їх Яндексу. Правда, процедуру верифікації банківської карти ніхто не відміняв – на ній заблокують невелику суму, яку потім потрібно буде вказати при прив’язці до рахунку. Ніякої комісії при це не передбачено.
 2. Карта Yandex Money – дуже зручна штука, яка з’явилася нещодавно у ряду популярних платіжних системи. Це повноцінна банківська пластикова картка, рахунок якої дорівнює вмісту вашого гаманця.
  Ashampoo_Snap_2013.11.21_12h01m37s_003_
  Виходить відмінний спосіб виведення коштів – пішли в сусідній супермаркет і накупили на Яндекс Мані купу потрібних продуктів або речей. Можна і в інтернеті їй розплачуватися, адже по суті це повноцінна Gold MasterCard, та й з банкомату перевести в готівку можна буде за три відсотки. Дана картка випускається безкоштовно на три роки і пересилається вам поштою за суму в районі однієї-двох 20-50грн. Ляпота, залишається тільки перейти до майстру випуску цієї чудесної карти.

У розділі налаштувань “Сбор денег” можна буде у два кліки налаштувати і отримати код інформера вашого балансу з кнопкою для внесення пожертвувань. Дуже зручно, на мій погляд, бо видно скільки вже коштів зібрано і головне просто реалізовано:
Ashampoo_Snap_2013.11.21_12h58m32s_004_
Ставите галочку для додавання кнопки «Дай гроші» і вказуєте суму внеску, пропоновану за замовчуванням. Після чого активуєте інформер та отримуєте код, щоб вставити його в потрібне місце свого або чужого сайту. Вийде приблизно так, як і в мене:

Ashampoo_Snap_2013.11.21_13h10m57s_005_

Як покласти (поповнити) гроші в гаманець Яндекса

В принципі, способів повнити рахунок Yandex Денег досить багато, але давайте я їх все ж перерахую:

 1. Поповнити через карти – вони продаються в багатьох місцях. Є картки з бонусами.
 2. Покласти гроші на рахунок вашого гаманця в Яндексі можна практично з будь-якого терміналу самообслуговування.
 3. Поповнити можна буде так само з будь прив’язаною до нього банківської карти, або прямо з банкомату .Покласти мані на гаманець ще можна буде скориставшись сервісом інтернет-банкінгу , який надає ваш банк (це зручно ще й тим, що вам не потрібно буде виходити з дому для поповнення).
 4. Ну і, нарешті, ви можете покласти гроші шляхом обміну інших електронних валют (наприклад, черезЄдиний гаманець , РБК Мані , Лікпей та інші).Найчастіше виробляють обмін WebMoney на Яндекс Гроші , але при цьому з вас буде утримана комісія в розмірі 4.5 відсотків від обмінюваної суми . Для обміну можна скористатися іншими обмінними пунктами. Сам я особисто користувався тільки послугами обмінника «Міняла» .Взагалі, на мій погляд, є досить таки хороший спосіб подивитися відгуки користувачів про те чи іншому обмінному пункті, правда цей сервіс належить WebMoney і називається Advisor . Там користувачі системи електронних платежів Вебмані можуть залишити відгуки про тих сайтах, з яким вони мали справу.Наприклад, для того, щоб почитати відгуки, припустимо, про вже згаданому трохи вище обміннику (де можна буде здійснити чейндж Yandex Money по досить таки вигідним курсом), потрібно буде вставити в адресний рядок браузера наступний URL:
  http://advisor.wmtransfer.com/FeedBackList.aspx?url=menyala.com

  Замінивши в кінці посилання доменне ім’я обмінника на доменне ім’я іншого, ви зможете почитати відгуки користувачів і про нього. Дуже зручний спосіб, на мій погляд, для попередньої перевірки перед обміном Яндекс Грошей на будь-яку іншу електронну валюту.

Як зняти (перевести в готівку, вивести) Яндекс Гроші

Yandex мані можна зняти і перевести в готівку кількома способами, які я спробую перелічити. Причому, в будь-якому випадку, зняття та переведення у готівку буде вам коштувати 3 відсотків комісії:

 1. Багатоходовий спосіб вивести Яндекс Гроші полягає в переведенні їх на прикріплену до вашого гаманця картку банків Росевробанка , Альфа-Банку , «ВІДКРИТТЯ» , а потім вам потрібно буде перевести в готівку кошти вже в банкоматі даної установи.
 2. Простіший, на мій погляд, спосіб перевести в готівку – зняти їх готівкою в CONTACT , Migom або РНКО «РИБ» .
 3. Зняти Yandex Money можна буде так само перекладом на рахунок фізичної особи в банку .
 4. З недавніх пір у Індивідуальних підприємців (ІП) та інших юридичних осіб з’явилася можливість перевести кошти на рахунок відкритий на юридичну особу. Яндекс Гроші тепер дозволяють перевести свій аккаунт в професійний рахунок для підприємців .

  Правда, зворотного шляху у вас вже не буде і ви позбудетеся частини способів, що дозволяють покласти гроші на свій гаманець, але якщо ви приймаєте платежі в Яндекс Манях, то у уникнення проблем кращеперевести свій рахунок в професійний .

 5. Ну, а взагалі, багато для переведення в готівку використовують оплату різних товарів і послуг зі свого гаманця (оплата телефону, інтернету, хостингу, комуналки і т.п.).
 6. Випустити свою карту Yandex грошей і оплачувати її товари в найближчому супермаркеті, заправці або будь-якому іншому фізичному або інтернет магазині.


Автор Володимир Гривінський2 коментарі

 1. я хочу сюди зареіструватися щоб писати і скидати фото на стільки я люблю свою бержаву україну

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Вгору
UA TOP Bloggers